İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü  Murat Demir  başkanlığında ilçe millî eğitim müdürlerince, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı yapıldı.

İlimizin eğitim gündemine dair önemli başlıkların ele alındığı toplantıda eğitimle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan İnşaat Emlak Şube Müdürü Yusuf Aydoğmuş, Temel Eğitim Şube Müdürü Malik Erdoğan , Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bilal Altan  İlçe Milli Eğitim Müdürlerini çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdiler.

İlimiz eğitim öğretim faaliyetlerinin koordineli bir şekilde yürütülmesi amacıyla yapılan toplantıda;

 Milli Eğitim Bakanlığın ve Sağlık Bakanlığının aldığı Kovid-19 tedbirlerinin hassasiyetle uygulanması,

Aşı olmayan öğretmen ve öğrencilerle  ilgili çalışmalar,

Mesleki Eğitim Merkezleriyle ilgili çalışmalar,

Temel Eğitimde 10.000 Okul projesi kapsamında okullarımızda yapılacak iyileştirmeler,

Anaokullarının açılması,

Yapılacak ve yapılmakta olan projeler,

Devam eden büyük ve küçük onarım işlemleri, yatırımlar,

Taşımalı eğitim, yemek hizmetleri ve pansiyonlar,

Öğrencilerimizin LGS, YKS ve PYBS hakkında bilinçlendirilmesi,

Bakanlık  tarafından hazırlanıp yayımlanan kaynak kitap, sınava hazırlık soruları vb. çalışmaların okullarımızda takip edilmesi konuları üzerinde konuşuldu.

Toplantıda ilimizin üretim gücüne katkı sağlanması amacıyla tüm meslek liselerimizde açılan Mesleki Eğitim Merkezleriyle ilgili yürütülecek çalışmalar hakkında önemle duruldu. Mesleki Eğitim Merkezleriyle ilgili gerekli tanıtımların ve bilgilendirme toplantılarının yapılması, yaş sınırı olmaksızın ortaokul mezunu olanların buralara yönlendirilmesi, bu programla elde edecekleri kazanımların (Meslek Lisesi Diploması, maaş ve sigorta gibi) açıklanması, ilçelerde bu konuya dair komisyonların kurulması ifade edildi.

İlçelerdeki son çalışmalar hakkında İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü  Murat Demir yaptığı açıklamada “İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz özveriyle çalışıyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemine öğrencilerimizin sağlıklı, kaliteli ve güvenli ortamlarda devam edebilmeleri için her zaman olduğu gibi bu süreçte de seferber olduk. Tüm çalışmalarımız büyük bir titizlikle hızla devam ediyor. İlimizin eğitim öğretim faaliyetlerinde kazandığı başarı ivmesini ekip çalışması ve iş birliği ruhuyla hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız. Millî Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ayrıca; ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesinde Türkiye genelinde en kısa sürede kütüphanelerimizin tamamlanıp açılmasında ve kitap temininin yapılmasında emeği geçen İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. " dedi.

- Cesur ve Tarafsız Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/8869343/ilce-milli-egitim-mudurleri-toplantisi-yapildi