Kuyulutatlar Köyü'nde Patates Şenliği Düzenlendi  

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyulutatlar köyü Şehit Erhan Karataş İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu Patates Şenliği düzenledi.  

Şenliğe Derinkuyu kaymakamı Sayın Muhammed Yılmaz, Derinkuyu Belediye Başkanı Sayın Bülent Aksoy,Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, şube müdürleri, okul müdürleri ve köy halkı katıldı.  

Patatesin tarihçesi, kullanım alanları, Kuyulutatlar köyü için patatesin öneminin sergilendiği şenlikte, öğrenciler çeşitli yarışmalar yaptılar.  

Köyün kadınları tarafından hazırlanan 11 çeşit yemeğin ikramıyla devam eden şenlik hatıra fotoğrafı çekilerek noktalandı. 

Etkinlik sonrası Okul müdürü Seçil Aşan Derinkuyu kaymakamı Muhammed Yılmaz ve Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy olmak üzere ilçe milli eğitim müdürü, şube müdürleri ve okul müdürlerine katılımları için teşekkür etti.   

Ayrıca yardımlarını ve emeklerini esirgemeyen başta okul öğretmenleri olmak üzere yardımcı personeller, okul aile birliği üyeleri ve köy halkına teşekkür ederek etkinliği sonlandırdı. 

- Cesur ve Tarafsız Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/8752676/kuyulutatlar-koyunde-patates-senligi-duzenlendi