Rektörlük Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin Başarısını Neden Açıklamıyor?

Nevşehir'imizin değeri camilerde toplanan paralar ve bir kaç kentimizi variyetli ailelerin desteğiyle ülkemizin geleceği öğrencilerin yetişmesi için yapılan üniversitemizdeki durum nedir. Bir çok kişinin önemsediği bir kurum Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)... NEVÜ son 4 yıldır yaşanan olaylar sonrası adeta kan kaybetmeye devam ediyor. 

BASIN GİBİ HALKIMIZDA MERAK EDER

YÖK tarafından görevden alınan eski Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı yerine vekaleten atanarak göreve başlayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin yaklaşık 1,5 yıllık dönemde üniversitede eğitim seviyesi, akademisyenlerin durumu yada hangi bölümü kaç tercih yapılmış konularında hiç sesi çıkmıyor hatta bu konuları açıklamak için (geldiği günden beri) kentimizdeki basın - yayın organlarıyla bir araya dahi gelmiyor gelemiyor. Hal böyle olunca da halkımızın merak ettiği konuları kentimizin basın kuruluşları olarak soramıyoruz. 

NEVÜ YÖNETİMİ NEDEN SESSİZ KALIYOR

Üniversite sıralamalarını etik çalışmalardan bir türlü kafasını kaldıramayan yönetim şehrimizin göz bebeği üniversitemizin akademik başarısını neden açıklamamaktadır.

Zaten pandemi sürecinde yüz yüze eğitim – öğretim olmaması nedeniyle akademik çalışmalara tonlarca vakit ayırabilecek olan birbirinden değerli akademik personellerimiz eften püften soruşturmalar ve hemen her konuda bıktırma noktasına gelinen UBYS yazışmalarından kafalarını kaldırıp üniversitemiz adına hızlı bir çalışma yapmamanın üzüntüsünü yaşıyorlar mı?

Türkiye'de üniversiteler arasında NEVÜ sıralamada kaçıncı sıradadır? NEVÜ yönetimi neden bu konuda bir basın açıklaması yapmıyor yapamıyor? NEVÜ Rektörü Aktekin il il ziyaretler yapıp gezmek yerine bu konuda hangi akademik çalışması yapıyor?

- CT Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/7805003/rektorluk-nevsehir-hacibektas-veli-universitesinin-basarisini-neden-aciklamiyor