Küçük Tırmanıcılar Şampiyonaya Çıkacak

Spor Tırmanış Küçükler A-B Lider Türkiye Şampiyonası’nda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden beş sporcu Nevşehir’i temsil ederek Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Tırmanış Küçükler A-B Lider Türkiye Şampiyonası 03-04 Nisan 2021 tarihleri arasında Nevşehir’de yapılacak.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tırmanma Duvarı’nda gerçekleştirilecek olan şampiyonaya Nevşehir’in yanı sıra İstanbul, İzmir, Balıkesir, Samsun, Trabzon, Bursa, Adana, Van ve Malatya’dan 44 sporcu katılacak.

Şampiyonada Nevşehir’i ise Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü’nden beş sporcu temsil edecek.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından; Küçükler B Kadın Kategorisinde Berranur Aldemir ve Zeynep Ercan, Küçükler B Erkekler Kategorisinde Bahadır Kağan Kart ve Mustafa Sacit Sümer ve Küçükler A Kadın Kategorisinde Aybala Elif Özcan Türkiye şampiyonu olmak için ter dökecek.

Sporcularımız şampiyonada derece elde etme durumunda Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda temsil etme hakkı kazanacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Spor Tırmanış Küçükler A-B Lider Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan genç sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.

- CT Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/6883927/kucuk-tirmanicilar-sampiyonaya-cikacak