Vali İnci Sezer Becel '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı!

Vali Becel mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en samimi duygularımla kutlarım.

Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Halkın gözü ve kulağı olan basın çalışanlarımızın toplumu her konuda bilgilendirme aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevleri toplumsal değerlere saygılı kişisel hak ve özgürlükleri temel alan bağımsız tarafsız ve basın meslek ilkelerine uygun bir anlayışla yerine getirmeleri de büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizin sosyal kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım." 

- CT Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/6054713/vali-inci-sezer-becel-10-ocak-calisan-gazeteciler-gununu-kutladi