Turizm Fakültemizin İki Programı Akredite Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesinin iki programı Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı YÖKAK tarafından yetkilendirilen Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu TURAK tarafından akredite edildi. Üniversitemiz turizm eğitiminde iki programı akredite olan tek üniversitedir.

NEVÜ Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği programında ilk Turizm Rehberliği programında ise tek akredite olmuş fakülte olma unvanını alarak akreditasyon değerlendirme sürecini başarıyla tamamladı. 30 Kasım-3 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşen değerlendirme çalışmaları sonucunda Turizm İşletmeciliği Programı ve Turizm Rehberliği Programı 13 Mart 2022 tarihine kadar iki yıl süre ile akredite edildi.

TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydını makamında kabul eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekine söz konusu programların akreditasyon belgeleri takdim edildi.

Rektör Aktekin Turizm Fakültesinin üniversitenin temel değerleri kapsamında değerlendirme süreçlerinin titizlikle yürütüldüğünü belirterek kapsamlı ve özverili çalışmaları dolayısıyla tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür etti.

NEVÜ Turizm Fakültesinin Turizm İşletmeciliği Programı ve Turizm Rehberliği Programı 2020 yılından itibaren Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda akredite olmuş tercih edilen programlar arasında yer alacaktır.

- CT Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/5060527/turizm-fakultemizin-iki-programi-akredite-oldu