CT Haber'den TÜGVA Başkanı Oğuzhan Alkan'a Cevap

Nevşehir'de siyasi gündemi akşam üzeri yaptığımız Nevşehir'de DEVA Partisine Kimler Başvurdu?başlıklı haber sonrası adeta yer yerinde oynadı. 

Nevşehir'de gazetecilik yapmak zordur, cesaret işi akıl işidir. CT Haber olarakta kurulduğumuz günden bu zamana kadar kimseye asla ve asla iftira, hakaret etmedik hatta her defasında şunu dedik asla belgesiz ve bilgisiz haber yazmayız dedik. 

Ancak bu kentte bir çok kişi bizi anlarken bizi anlamayanlar olmuş gece yarısı telefon trafiğiyle bu işi nasıl düzeltirim haberi kaldırta biliriz miyiz gibi bir çok kişi arandı.

Şunu bir kez daha açık yüreklilikle söylüyoruz. CT Haber'de asla haber kalkmaz herkesin hukuki anlamda hakkını aramasına da hiç bir zaman ses etmeyiz. Nasıl ki bizim yazmamız hakkımızsa onlarında dava açması hakkıdır. 

Gelelim konumuza CT Haber olarak edindiğimiz bilgiler ışığında DEVA Genel Merkezine çalışmak istediklerini belirterek mesaj atan, görüşme yapanları dün gece yayınladık. Yayınladıktan sonra bir çok kişi bizi haber konusunda tebrik etmek için aradılar. Hatta ismi geçen bir çok kişi evet güzel habercilik yapmışsınız ben ülkenin derdine DEVA olmak için bu partideyim. Kimseden de bir çekinmem söz konusu değildir diye bizlerle iletişime geçtiler. 

Bazı siyaseti uyanıklık olarak görenler ise aman ben kamu görevlisiyim ismimi kaldırır mısınız diyenler oldu? bizde neyse o.... 

Nevşehir TÜGVA İl Başkanı Oğuz Alkan'da haberimiz sonrası yaklaşık 3-4 saat geçtikten sonra neden bu kadar bekledi acaba kişisel sosyal medyasında bir açıklamada bulunarak bizi mesnetsiz haber merkezi olarak söyleyerek özür dilemeye davet etti. Her zaman görüştüğü tanıdığı gazeteci Can Taşkın'ı aramadan benim adımı verdiniz mi diye başkalarını hatta Genel Merkezini aramaya kadar bir takım girişimlerde bulundu. 

TAKDİR KAMUOYUNUNDUR

DEVA Genel Merkezine,  Nevşehir TÜGVA İl Başkanlığını yapan Oğuzhan Alkan ulaştığı mesajı yayınlamak gereği duyuyoruz. 

55. sırada kendini tanıtarak Nevşehir TÜGVA Başkanı Oğuzhan Alkan'ın mesajı şu şekilde ; 2008-2011 Alperen Ocakları Kurucu Bşk. , 2014-2017 Birlik Vakfı ve Genç Birlik Kurucu Bşk. , 2010-2017 Genç İHH
2015-2016 Hava-İş Sendikası İl Temsilcisi , 2018-Devam Türkiye Gençlik Vakfı il Başkanı 2014 ' yılından Türkiye Rusya ilişkilerine kadar Suriye ve Bayırbucak'da birçok faaliyette bulundum.

Ne maddi nede makam olarak kimsenin desteği ve teşvikleri ile bir yere gelmedim. Her zaman Gençler ve Gençlik için mücadele ettim fakat görüyorum ki 10 yılımı bir kaç kişi altına kaliteli araba villa ...... alsın diyerek hizmet etmişim. Artık yeter bütün devlet idaresinde ki insanlar için hizmet ettim ama sonuç !  Allah rızası ve mücadelesi makam ve mevki sahiplerinin dilek ve isteklerinin gerisinde kaldı.. Artık yeter diyorum ...  Bu yüzden 10 yıldır verdiğim teşkilatcılık mücadelesinde sizinle görüşüp sizinle istişare etmek istiyorum." diyor

İşte listedeki sıralaması ; Şimdi çıkıp şark kurnazlığı yapıp ama ben il başkanı adayı olmadım demezlerse de şaşmayın..... Başkan bilgi ve belgelerimizi de şimdilik saklı tutuyoruz. Bizi takip eden okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Nevşehir TÜGVA Başkanı Oğuzhan Alkan'ın sosyal medya hesabında adının haberde yer alması sonrası paylaştığı metin 
Bu akşam saatlerinde CT Haber Haber Nevşehir adlı internet sitesinde yayımlanan gerçekten uzak haberde, ‘Deva Partisi’ adlı siyasi kuruluşun, Nevşehir İl Başkanı Adayları Listesi başlıklı haberde şahsımın ismi, asılsız ve mesnetsiz şekilde sözkonusu oluşuma il başkanı adaylığı başvurusunda bulunan isimler arasında zikredilmiştir.
Haberde, sözkonusu partinin il başkanlığı için şahsımın bilfiil müracaat ettiği izlenimi verilmektedir.
Oysaki, Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerine titrediği kurumlardan olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği görevini onurla iki yıldır sürdürüyor olmamla birlikte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sonsuz güven, saygı ve muhabbetimden ötürü bahsi geçen siyasi oluşumun gerek parti yönetimi gerekse il başkanlığı vs. bir temasım olmamıştır, bu durum şahsım adına sözkonusu bile değildir.
Tutarsız ve mesnetsiz bir algı yürütme çabasına yönelik olduğu aşikar bu haber metninin müellifi CT Haber sahibi Can Taşkın’dan özür ve tekzip beklediğimi ifade eder, konunun hukuksal zeminlerde takipçisi olacağımı kamuoyuna ilan ederim.

CT HABER BELGESİZ VE BİLGİSİZ ASLA HABER YAPMADI YAPMAYACAKTIR. YAZIYORSAK BİR BİLDİĞİMİZ VARDIR. TEŞEKKÜR EDER TAKDİRİ SİZ KAMUOYUNA BIRAKIRIZ........

- CT Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/4938624/ct-haberden-tugva-baskani-oguzhan-alkana-cevap