Nevşehir'de ki Uyanık Avukatlara Dikkat Edin

Geçtiğimiz aylarda ; Samsun’da bir hukuk bürosundan alacaklının kendisini polis olarak tanıtan bir personel tarafından korkutulması Türkiye gündemine oturmuştu.

Bu yolla yapılan icra yönetiminin yasal olmadığına dikkat çekilirken, bu yöntemle yapılan tahsilatların tamamının vergilendirilemediği ve dolayısıyla ödemelerin ya hukuk bürolarında yasal faizine dikkat ederek ya da icra dairelerine yapılması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Hukukçular haricen yapılan ödemelerin mutlaka icra dairelerine bildirilmesi gerektiği konusunda borçluları uyarıyor.

Çünkü avukatlar tahsil edilen paradan tahsilat harcı ödememek ve tahsilatı düşük göstermek için yapılan ödemeleri icra dairelerine bildirmekte acele etmiyorlar.

İcra dairelerine bildirilen ödemelerde ve avukatların kestikleri faturalarda tahsil edilen anaparanın faizleri ise gerçeği yansıtmıyor.

Ayrıca ödeme esnasında anapara üzerinden hesaplanan faizlerde yapılan indirimler hiçbir zaman güncel değerden hesaplanmıyor.

ÖLDÜRMEK ÜZERİNE DEĞİL YAŞATMAK ÜZERİNE  OLMALI 

Nevşehir'de icralık malları takip eden, düşen insana nasılsa düştü diye adaleti , hukuku savunması gereken avukatlardan bazılarının bir kere de onların vurduğu belirtilirken iflas eden yada ticaret hayatında sıkıntılı günler geçiren ticaret erbabını batırmak üzerine yerine bu tür istihdam sahiplerini nasıl ayakta tutabiliriz yönünde fikirler uretilirken girişimde bulunulmalıdır.

Bu tür uygulamalarla yaparak iflas eden kişilerin mallarını el koyarak zengin olan uyanık avukatlara dikkat edin. Mesleğini yaparak ülkemizdeki adalet duygusuna zarar veren böyle uyanık avukatlara dikkat edin....  

Nevşehir'de bu tür olaylar yaşayanlar lütfen bize 0505 453 5040 nolu whatshaap ihbar hattimizdan ulaşabilirler. 

- CT Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/3036995/nevsehirde-ki-uyanik-avukatlara-dikkat-edin