Başvurular 14 Haziran 2019 Tarihine Kadar Alınacak

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl Halk Eğitim merkezinde yaz döneminde Aşçı Yardımcılığı kursu açılması planlanıyor. Başvuruların şahsen Acıgöl Halk Eğitimi Merkezine yapılması gerekiyor. Başvurular 14 Haziran 2019 tarihine kadar alınacak. Kontenjan 20 olarak belirlendi.

Aşçı Yardımcılığı programını başarı ile bitirenlere 450 saatlik sertifika verilecek. Kurs pazar günü hariç haftada 6 gün 09.00 14.30 saatleri arasında yapılacak.  

Kurs İçeriği: Kişisel bakım, işe hazırlık, sanitasyon, yiyecek-içecek hizmetlerinde HACCP, bulaşık yıkama ve çöp atımı, besin öğeleri ve grupları, sebzeleri pişirmeye hazırlık, sebze garnitürleri, fond ve temel çorbalar, yumurta pişirme, basit tatlılar, uluslararası özel çorbalar, soslar, patates garnitürleri, etlerin hazırlanması, et yemekleri, balıklar, su ürünleri, salata ve salata sosları, pilavlar, makarnalar, kıyılarak, mayalandırılarak, özleştirilerek, çırpılarak ve pişirilerek yapılan hamurlar, krema, sos ve şuruplar.

Başvuru Şartları : Okuryazar olmak, 13 yaşını tamamlamış olmak, Kurs programının öngördüğü temel becerileri gerçekleştirebilecek yeterliliğe (fiziksel, psiko-motor) sahip olmak.

- CT Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/2580089/basvurular-14-haziran-2019-tarihine-kadar-alinacak