Acıgöl Kaymakamı İsmail Erdoğan Okul Güvenliği Toplantısında

NEVŞEHİR(MHA) 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 2. döneminde okullarda ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri Acıgöl Kaymakamı İsmail Erdoğan’ın Başkanlığında yapılan Okul Güvenliği Toplantısında ele alındı. 

Kaymakamlık Konferans Salonunda  düzenlenen toplantıya Kaymakam İsmail Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Ercüment Uyan, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Tan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Çatkılı, okul müdürleri, muhtarlar, okul aile birliği üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve oda başkanları ile şoförler odası okul servis temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam, okullar ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili toplantı yapmaktaki amaçlarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılının 2. Döneminde bütün okullarımızda güven ortamı sağlanarak, okul ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri, okul servis araçlarının güvenliği ve sürücülerinin güvenilirliği, okulların hijyen ve güvenilirliği, okulların kamera sayıları ve sistem güvenliği, okul çevresindeki risk arz eden kişilerin ve yapıların ilgili kurum ve görevlilerce kontrol edilerek, bu hususta sorumluluğu bulunan kurum ve birimlerin görev ve sorumluluklarını titizlikle yerine getirmeleri hususunda talimatlar verdi. Bağımlılıkla mücadele konuları ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınması gereken tedbirler hakkında görüşüldü.

- CT Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/1872445/acigol-kaymakami-ismail-erdogan-okul-guvenligi-toplantisinda