Nevşehir'de Haksızlıkları Takip Edecek Kim Var ?

İŞKUR Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından Nevşehir’de bir çok kurum ve belediyelere TYP alınan işçiler acaba alındığı yerlerden çalıştırılıyor mu ?

Nevşehir İŞKUR Müdürlüğü adeta işsizlikle mücadele etmek için bir çok proje üzerinden çalışıp işsizlere iş istihdam etmek için çaba sarfederken vatandaşlardan haber merkezimize haksızlık yapılan hususlar hakkında bir çok şikayetler geliyor.

Peki Vatandaşlarca CT Haber Merkezimize gelen şikayetler neler ?

Ürgüp Belediyesine İŞKUR TYP programı ile alınan işçilerden Semra Aktaş isimli işçinin Ürgüp AK Parti İlçe Teşkilatında çalıştığı iddia edildi. Bir çok çevreden gizli bir şekilde Semra Aktaş isimli işçinin aslında İŞKUR tarafından Ürgüp Belediyesine alındığı maaş bordosunda Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın imzası bulunduğu iddia edilirken bu ihbar ve iddia sonrası İŞKUR işe alıyor çalışmak için işe giren işçiler ne yapıyor, neler yaptırılıyor sorusu kafalarda oluştu.

DÜZEN ÇALIŞMAMA ÜZERİNE OLMAMALI ! TANIDIĞI ADAMIOLANA BAŞKA ! PARTİLİYE BAŞKA OLMAMALI !

İşde o sorular ; Nevşehir İŞKUR tarafından işe yerleştirenlerin takibi nasıl yapılıyor ?

Denetlemeye geliyoruz diye önceden haber mi veriliyor ?

AK Parti Belediyelerine farklı diğer parti belediyelerine farklı mı davranıyor ?

İşe gitmeden TYP’den yararlanıp maaşlarını tıkır tıkır alan ATM memurları var mı dır ?

Peki bu iddialar sonrası Nevşehir’deki bir çok yetkili neler yapacak özellikle Nevşehirliler tarafından 41 yıldan sonra seçilen bazı konularda her defasında biz iktidarda değiliz bir çok konuda da elimizi ayağımız bağlı oluyor diyen Nevşehir CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan’a vatandaşlar kentteki haksız olan bir düzene nende ses çıkarmıyor. Biz Sarıaslan’ı neden seçtik. Bürokrasi ve kamu kurumlarındaki çarpıklara karşı neden sessiz bir hukuk adamı olarak bu konulara artık dur demesini istiyoruz dediler.

Nevşehir İŞKUR Müdürlüğü adeta kuraları şeffaf bir şekilde olması için noter huzurunda kura yöntemiyle haksızlık yapmadan iş alımlarına dikkat etmesine rağmen işe girenlerden hakkındaki iddialar adeta Hükümeti güzelim politikalarını yerle bir etmesine vatandaşların Hükümete güven duygusunun yitirilmesine sebep olmuyor.

Not: Hakkıyla çalışıp maaşını hak eden işçilere diyecek bir hususumuz yoktur !

- Cesur ve Tarafsız Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/1700797/nevsehirde-haksizliklari-takip-edecek-kim-var