Hasan Ünver'den Son Dakika Açıklaması

Nevşehir'de bir dönem Belediye Başkanlığı yapan Hasan Ünver yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Hasan Ünver yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''Son günlerde yazılı basında ve sosyal medyada yer alan, ismimin de kullanıldığı seviyesiz ve aşağılık iftiralar hakkında açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

3 dönem yürütmüş olduğum Nevşehir Belediye Başkanlığı görevim süresince ve sonrasında hiçbir ticari faaliyetim olmamıştır. Hayatımın herhangi bir döneminde "IŞ ORTAĞIM" olmamıştır. Siyasi düsturu iftira atmak ve algı operasyonlarıyla "çamur at izi kalsın" politikası izleyen kişiler, yine seviyesiz söylemlerinin yanında ismimi kullanarak hakkımda algı oluşturma çabasına girişmiştir. Atılan iftiraların ve yaratılan algı operasyonlarının hepsi hakkında tarafimca yasal işlemler başlatılacaktır.

Hakkımda yapılan iftiralar ve kamuoyunda oluşturulmak istenen algılara karşı cevabımız 18/05/2022 tarihli basın açıklamasıyla verilmiştir. Basın açıklamamızda da vurguladığımız üzere, malum şahıslar muhatap alınamayacaklarını, seviyesiz üslupları ve cinsiyetçi söylemleriyle bir kez daha ortaya koymuşlardır.

3 dönem üst üste bizleri bu yüce göreve layık gören halkımızın hafizasında hizmetlerimiz ve eserlerimizle hatırlanacağımıza inancımız tamdir. İftira ve çamur atmayı alışkanlık haline getiren, seviyesiz üslubuyla Nevşehir siyasetine leke süren kişilerse kaybetmeye ve unutulmaya mahkum olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' 

- Cesur ve Tarafsız Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/10399408/hasan-unverden-son-dakika-aciklamasi