Memleket Partisi 1.Yaşını Kutladı

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, bugün siyasette birinci yılını tamamladı.

2021 yılının Şubat ayında CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce öncülüğünde kurulan Memleket Partisi, bugün siyasette birinci yılını tamamladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, MYK, Parti Meclisi üyeleri ve il başkanlarıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Düzenlenen ziyarete Memleket Partisi Nevşehir İl Başkanı İbrahim Karanfil de iştirak etti.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan ziyarette İnce, Anıtkabir Ziyaret defterini de imzaladı. İnce partililerinin katıldığı miting konuşmasında, "Partimizi kurduk, Memleket Hareketi olarak yollara düştüğümüzde 'parti kuramaz' dediler. Partimizi kurduk, örgütlenemez dediler, örgütlendik. Seçimlere giremez dediler, haberler yaptılar, seçimlere girme hakkını da elde ettik. Şimdi yeni haberler, var; barajı geçemez diyorlar. Baraj maraj bize hikaye gelir yıkıp atacağız o barajları." ifadelerini kaydetti.

Anıtkabir ziyaretinin ardından İnce ve Memleket Partililer, parti genel merkezine gelerek burada düzenlenen kokteyle katıldı.

- Cesur ve Tarafsız Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cthaber.com/haber/10353081/memleket-partisi-1yasini-kutladi