- 15 Ocak 2020

Nevşehir CHP Milletvekili Sarıaslan, Çiftçilerin Borçlarını TBMM'de Anlattı

Nevşehir CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan 14.01.2020 tarihli TBMM Genel  Kurulu konuşmasında çiftçilerin sorunlarını dile getirdi. 

Nevşehir CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan 14.01.2020 tarihli TBMM Genel  Kurulu konuşmasında çiftçilerin sorunlarını dile getirdi. 

CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan TBMM kürsündeki ; Sayın Başkan borç batağında olan çiftçilerimizin pancar üretiminden elde ettikleri avansları henüz ödenmemiştir. Ayrıca pancar kotasının doldurulamamasından dolayı sözleşmeye aykırı olarak çiftçilere ton başı 90 TL ceza kesilmektedir çiftçilerimiz de bunu protesto etmek amacıyla bu yıl pancar ekimi yapmamayı düşünmektedir.

Derinkuyu ilçemizde hastalığa dayanıklı anaç tohumun Tarım Kredi aracılığıyla çiftçiye verilmesi artık bir zorunluluktur çünkü çiftçilerimizin kendilerinin tohumu alıp üretme şansları yoktur.

Ayrıca Kozaklı ilçemizde çıkan sıcak suyun sağlıkta ve kaplıcada kullanılması gerekirken ısıtmada kullanılması israftır. Bir an önce Kozaklının doğal gaz ısıtma sistemine geçmesi gerekmektedir. diye konuştu. 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi