- 05 Kasım 2019

Zeki Çatlı, Cumhurbaşkanı ve Rasim Arı'ya Çağrıda Bulundu

Abdullah Çatlı’nın 23. Sene-i Devriyesi’nde Nevşehir kaldırım mezarlığında anıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Abdullah Çatlı’nın 23. Sene-i Devriyesi’nde Nevşehir kaldırım mezarlığında anıldı.

Anma programında Çatlı’nın kardeşi Zeki Çatlı CT Haber mikrofonuna Abdullah Çatlı’yı anlattı.

Zeki Çatlı, Abisi Abdullah Çatlı’nın Avrupa’daki kahramanlıklarını anlattı; “Türk milletine ve devletine saldırıları görüyoruz. O zaman Çatlı vardı gayri resmi olarak yurt dışında her şekilde müdahale ediyordu. Türk düşmanlarına vatan hainlerine Türk’e kalkan her ele karşı geliyordu. Yurtdışındaki Türkleri kendi gayretiyle koruyordu. Fransa’ya giden bir tane bürokrata diyor ki gel seni Fransa da Türk mahallesini gezdireyim. Gezdiriyor ve bir zaman sonra eskinin ASALA ve PKK gibi örgütleri Türkleri rahatsız ediyor paralarını alıyor hatta öldürüyordu. Çok şükür birileri geldi bunları kovaladı hatta başında biri var onun gelmesine gerek yok adını duyunca kaçar bu alçaklar. Kim bu kişi dediğimde Abdullah Çatlı dedi” demişti.

Zeki Çatlı kardeşinin ülkesi için Ermenilere karşı verdiği mücadele de elini taşın altına değil başını masaya koydu dedi.

Abdullah Çatlı adının sosyal medya da özellikle Facebook ta Çatlı adına karşı yapılan saldırıları görünce demek ki abimin davasındaki haklılığını görüyoruz dedi.

Avrupa’da birkaç gün önce yaşanan terör örgüt sempatizanlarının arabada çocuk varken saldırıya uğrayan Türk ailesini hatırlatarak Abdullah Çatlı olsaydı bunlar yaşanmazdı. Teröristler bunu yapmaya cesaret edemezdi dedi.

Kardeş Çatlı Hem Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya Hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek Abdullah Çatlı adına sahip çıkılmasını istedi.

Konuşmasının sonunda Nevşehirli halkın Abdullah Çatlı’ya sahip çıkmasını ve adının yaşaması ve yaşatılması için mücadele vermesi gerektiğini söyledi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi