- 05 Kasım 2019

Haluk Kırcı'dan, Gazeteci Can Taşkın'a Çok Özel Açıklamalar

Abdullah Çatlı’nın 23. Sene-i Devriyesi’nde 3 Kasımda Nevşehir kaldırım mezarlığında anıldı.

Abdullah Çatlı’nın 23. Sene-i Devriyesi’nde 3 Kasımda Nevşehir kaldırım mezarlığında anıldı.

Anma programında Çatlı’nın arkadaşı da vardı. Haluk Kırcı, Mikrofonumuza Abdullah Çatlı’yı anlattı.

Haluk Kırcı… Abdullah Çatlı’nın en yakınlarından. Yıllar önce verdiği röportaj da Abdullah Çatlı Kenan Evren ile pazarlık yapıp kendisini idamdan kurtarıyor. Hayatımı ona borçluyum diyor.
Yıllar geçti ama onun için düşüncesi hiç değişmedi.

Nevşehir'deki kabristanında Abdullah Çatlı 23. ölüm yıldönümü ile anıldı. Kırcı’da oradaydı. CT Haber mikrofonuna konuşan Haluk Kırcı, Çatlı’yı hep güzel insan olarak anıyor.

Konuşmasında Kırcı, Abdullah Çatlı’nın İade-i İtibarının verilmesi gerektiğini söyledi.

CT Haber’inde yapmış olduğu haberler doğrultusunda Abdullah Çatlı’nın Nevşehir’de yaşatılması için gerekenin yapılacağına inandığını dile getirdi.

Haluk Kırcı sorulan soru üzerine Abdullah Çatlı ile ilgili unutamadığı anısını anlattı. Hatırasında Çatlı, Ankara’da gençlik yıllarında üniversitede okurken, Türkiye’ye ihanet gözüyle bakan veya bilmeden ihanetin içinde olanlar Ankara’nın içine bile giremezlerdi. Çatlı’nın mücadeleci kimliği şahsiyeti ve yapmış olduklarıyla Ankara bir Türk milliyetçiliği haline geldi.

Kırcı, Nevşehirlilerden istediği Abdullah Çatlı’ya sahip çıkmalı ismini yüceltmeli, Nevşehirli çocuklara anlatılmalı başta belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle adının parklarda sokaklarda yaşatılması gerektiğini söyledi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi