Istanbul secimleri sonrası ekonomideki gidişatta düzelme olmazsa açıkçası Türkiye'de siyaset her şeye gebe.

58 ve 59. Hükümetin ekonomi bakanlığını yapan Eski bakan Ali Babacan'ın başını çektiği ve adının Huzur Partisi olacağı dillendirilen yeni partinin kurulması için görüşmelerin yapıldığı biliniyor.

Özellikle Ankara ve İstanbul'da bu parti için çalışmaların hızlandığı dillendiriliyor. AK Parti'nin küskünlerini içine alması beklenen partinin Nevşehir ayağında kimlerin olacağı da merak konusu...

GENEL MERKEZDEN ÇEKİNİYORLAR

AK Parti'nin bu yerel seçimlerde güç kaybetmesini de fırsat bilen isimler partinin kurulma çalışmasını hızlandırdı. Nevşehir her parti için olduğu gibi yeni kurulacak parti için de önemli şehirlerden biri. Ancak henüz yeni kurulacak partiyle ilgili Nevşehirde'de kimse somut adım atamıyor. Bunda AK Parti Genel Merkezi'nden çekinilmesi de temel etkenlerden biri olarak görülüyor. Nevşehir'de yerel seçimlerde bir çok belediyeyi alan AK Partinin hegemonyası olmasi nedeniyle gizli gizli çalışmalar içinde olan isimlerin ilerleyen günlerde gün yüzüne çıkacağı belirtiliyor. 

YAKINDAN TAKİP EDİYORLAR

Özellikle Ankara ve İstanbul gibi iki büyük şehirde atılacak adımlar bekleniyor. AK Parti'nin Nevşehir'de küskün isimleri, yeni kurulacak partiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bu arada Babacan Team'in yaptığı video ise internette tıklanma rekoru kırarken Pelikancıların tepkisini çekmiş durumda... Haberimizdeki hemen başlığın altındaki  videoyu izleyebilirsiniz