Nevşehirde AK Partiyi Kim Yönetiyor?

Bayadır köşe yazısı yazma fırsatım olmadı  malumunuz bu kentte farklı bir yayın hayatı olan medya kuruluşu oluşturmak için uğraşıyoruz.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı renkli lcd televizyon görüntüsünden, deyim yerinde ise tüplü siyah-beyaz televizyon görüntüsüne geçiş yaptı.

Başlıkta aslında gayet net anlattım, kim yönetiyor AK Parti Nevşehir İl Başkanlığını? Resmi olarak Nevşehir AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan Ali Kemikkıran'ın yönetmediğine eminiz, bu gerçeğin bilinmesi şart.Kemikkıran sembolük olarak temsilden öte bir kişi değil, bu gerçek, hemde gerçeğin ta kendisi.

Geçtiğimiz haftalarda Ürgüp Belediyesinin Basın açıklamasında Ali Kemikkıran'a bir soru yönelttik, sorumuz gayet anlaşılır ve şeffaftı aslında soruyu tam muhatabına da sorduğumuzun farkındayız, çünkü Ali Kemikkıran o dönem AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı Yerel Yönetimler birim başkanı ve İl Başkan Yardımcısıydı, verdiği cevabı AK Partililer ve kamuoyu trajikomik olarak karşıladı. Çünkü çok komikti Kemikkıran o dönem il başkanı olmadığını ve konu hakkında bilgisinin olmadığını söyledi, bu cevaba bırakın kargaları, dünyada yaşayan tüm mahlukat kahkaha atarak güldü zaten!

Takdiri kamuoyuna bıraktık, en çokta Kemikkıran'ın yüzüne gülenler anlattı esaslı konuyu, Rasim Arı nın istifa sürecinde tüm görüşme ve konuşmaların M.Rauf Yanar Başkanlığında bizzat Ali Kemikkıran tarafından yürütüldüğünü, an be an, tüm konulardan milimetrik haberinin olduğunu, hatta konuyu daha da öteye taşıyarak, İl Başkanlığına aday olduğunda Nevşehirde ki temayül yoklamasından önce o dönem AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı olan Rasim Arı ile görüşmeyen tek aday olduğunu, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ve Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş'a da Rasim Arı ile aralarına mesafe koymaları gerektiğini de belirterek, net bir şekilde tavır aldıklarını öğrendik. Rasim Arı istifa ettikten sonra ise biz görevden alınacağını biliyorduk, o yüzden adaylık için istişareye gerek duymamıştım sözlerini söylediğini de işittik, duyduk! Cevap hakkı doğan tüm haber ve köşe yazılarımızda ismi geçen herkese açıktır, bunu da özellikle belirtmek istiyoruz.

GÖKHAN GERMİYAN NEYİN OLUR BAŞKAN?

Kamuoyunda imaj olarak ben hak yedirmem, adaletli olacağız diyerek kamu kurumlarına nüfuz ettiğini duyuyoruz başkanın, peki İl Özel İdaresinde Genel Sekreter Yardımcılığına getirilen, bacanağınız olan Gökhan Germiyan konusunda niye aynı tavrı sergilemediniz, belki çalışkanlığı ve bilgisi ile Gökhan Germiyan hak etmiştir olabilir lakin kafalarda soru işareti bıraktığı kesin.. Belki ileriki dönemlerde bu sefer ben o zaman il başkanı değildimde diyemeyeceksiniz? Yine sessiz kalıp, basın toplantısı sonrası arkadan İl Başkan Yardımcınız Süleyman Özgün mü çıkacak yine? Bu olayıda anlatalım, Ürgüp Belediyesinin basın toplantısı sonrası, bizzat kendim katıldığım için, gözlerim Süleyman Özgün'ü aradı, Ebubekir Gizligider ile ortak nokta olan isimdir Özgün, baktım toplantı sonrası herkes gittikten sonra arka fonun kapısı açıldı, içeriden Süleyman Özgün çıktı, kendisine de yüzüne de aynı şekilde arka fondan çıkmanı bekliyordum, gözlerim seni aradım dedim gayet güzel şekilde gülümsedi Özgün, ee tabi ki oda aylar sonra Nevşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalara başlayacak, klasik AK Parti Aday Adayı stratejisi olan ben olmazsam Ebubekir Gizligider olsun sloganı ile tabiki, ama Gizligider'in Nevşehir üzerine pek şansının olmadığını en iyi kendisinin bildiğine de eminiz, böyle dedik ama Gizligider de toplantı konuları ve gündem ile alakalı haftalık il başkanlığı raporunu da dostlarından almayı ihmal etmiyor tabiki.

SÜLEYMAN ÖZGÜN İL GENEL MECLİS BAŞKANI YILLARINDA

Diye başlığı atıp, direk konuya da dalmak istedim açıkcası, Süleyman Özgün İl Genel Meclis Başkanı iken, İl Özel İdaresinin başta sac dediğimiz sanayi metal ürünleri olmak üzere, Ali Kemikkıran'ın şirketinden elden teklifli ürünlerin araştırılmasını, o dönemde ki ürün ve malzeme alımlarının neden sürekli Ali Kemikkıran'ın firmasından hemde piyasa fiyatlarının üzerinde alındığının araştırılmasını talep ediyoruz!

Varsa,yanlış bilgi kamuoyu önünde şeffaflık ile açıklayın, bu laf ve sözlere son verin, ama dümdüz olun, sözde ki şeffaflık ve adaletli tavırlarınıza önce kendinizi sorgulayarak başlayın!

AK PARTİLİLER, DIŞ YÖNETİLMEDEN RAHATSIZ

Özellikle geleneksek, AK Partiliyi fişleme, ötekileme, sen şunun adamısın, sen bunun adamısın diyerek arkadan film, fırıldak çevirme işi tam gaz devam ediyor, ayıtlaya, ayıtlaya cephe aça, cephe aça seçim zamanı sandıkta müşahit bulamayacak hale doğru ilerliyor AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı, her fırsatta AK Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in pozitif ayrımcılık ve dostluğuna mazhar olduğunu dile getiren Ali Kemikkıran'lı AK Parti İl Başkanlığı tam gaz geri gitmeye devam ediyor, Ankara bunun farkındadır veya değildir bilemeyiz orasını, fakat biz yazalımda bir gün olur biz bunları yazmıştık,ben kaleme almıştım diyebiliyim.

CUMHUR İTTİFAKININ ORTAK İSİMLERİNE KEMİKKIRAN ŞERH KOYUYOR

Net şekilde edindiğimiz bilgiler ile yazıyorum bu konuyu, Cumhur ittifakının parçası olan ve devletin bekasını her şeyden öte tutan Milliyetçi Hareket Partisinin önerdiği, tavsiye de bulunduğu hatta AK Parti Milletvekillerinin de desteği ve oluru ile Nevşehirde atama yapılacak kamu kurumu müdürlükleri ve temsilcilerinede şerh koyan Kemikkıran, gönülleri de kırarak tam yol ilerlemeye devam ediyor.

YÖNETİM DEĞİL TEMAYÜL LİSTESİ OLDUĞU KABUL EDİLİYOR

AK Partide ki yönetim kurulu listesinin,bazı istisnai isimler hariç tamamı ile temayül yoklaması listesi olduğu partililer tarafından gayet açık şekilde dile getirilmekte, herhangi bir olağanüstü kongre olmaz ise ki son günlerde Ankara kaynaklarımızda bunu teyit eden bir yorumda bulunuyorlar(Nevşehir için) bu çok konuşulmaya başlandı görev süresi olarak hem genel seçim, hem de yerel seçim geçirecek olan mevcut yönetim, tamamı ile buna şartlanmış bir imaj çiziyor.

AÇIKGÖZ VE MENEKŞE'YE SESLENİYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin,AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyaya nam saldığı, global konjünktürde söz sahibi olduğu bugünlerde ülke desteğine, kendi partililerinin desteğine bu kadar ihtiyacı olduğu günlerde, İl Başkanının bu ötekileştirme ve kendi partililerini ekarte etmesi zarardan başka bişey getirmiyor Nevşehirde!

İDDİA EDİYORUZ

Dışarıda kalmış olan AK Partililer, mevcut yönetimde bulunan isimlerden daha etkili, daha güçlü kesinlikle. Bunu Ali Kemikkıran'nın ve icazet aldığı kişilerin toparlaması mümkün değil!Çünkü, renk seçiciliğini belli etti artık Kemikkıran. AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe'nin partiye gönül vermiş isimler ile sıcak ve samimi iletişimler kurarak, parti heyecanını kaybetmemelerini sağlamaları gerekiyor, aksi halde AK Partinin Nevşehirde çok ciddi kayıplar yaşacağı aşikar, şuan ki görünen tablo Genel seçimlerde 1 Milletvekilliğine, Yerel Seçimlerde ise bırakın başkanlığı mecliste sandalyeyi ne kadar kurtarırız yarışına gittiğini kamuoyunun görüşününde bu şekilde olduğunu hatırlatmak isteriz.

TEŞKİLATTAN KOPANLAR, SOLUĞU ARI'NIN YANINDA ALIYORLAR

Nevşehirde ki en büyük gerçek, Rasim Arı ya duyulan muhabbet ve sevgi ortamıdır, şöylede anlatalım bağımsız olarak adaylık olsa kime oy verirsiniz desek, partileri dahi geçecek oy potansiyeline sahip olan Rasim Arı, hiç çalışmasa bile mevcut yönetimin tavrı ve uygulamaları sayesinde her seçimin en favori ismi olarak günden, güne açık destekten ziyade gizli destekler ile sessiz çoğunluğun sesi olarak ilerlemeye devam ediyor, sonuçta Rasim Arı'da bu şehrin evladıdır, elbette yanlış ve hatalarıda olmuştur, en sert şekilde eleştirilerimize maruzda kalmıştır, hatasınıda, doğrusunuda her daim yazmaya devam edeceğiz, onun şehire kattığı dinamizmi ve hareketliliğide kimse katamadı, bunu da inkâr gelecek değiliz.

Bakalım önümüzde ki haftalar, aylar neyi gösterecek fakat siyasi hareketlilikler başladı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Eski AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar, AK Parti MKYK üyesi Emre Çalışkan ve tabiki Nevşehir Eski Belediye Başkanı Rasim Arı saha çalışmalarına ve ziyaretlere start verdiler, artık Nevşehir seçmeni de çok seçici ve tecrübe sahibi oldu, işiniz hiç kolay değil, sahada sizi bambaşka bir Nevşehir seçmeni bekliyor haberiniz olsun...

KALIN SAĞLICAKLA.....

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.

05

Yorumcu - senin yazılarınla hep dalga geçerdim ne anlatmaya çalışıon diye ama helal olsun bu kez net ve güzel olmuş yazı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Haziran 10:27
04

Memati - Mustafa Açıkgöz ve danışman memed yönetiyo

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 21 Haziran 13:27
02

İşte Tam Böyle - Bunları gizli kapaklı arkadaş ortamlarında aramızda kalsın ama diyerek konuşmak çok kolay.Zaten herkeste bunları ve bunların kat ve kat fazlasını konuşuyor ama bu konuları bir giriş bir başlık olarak değerlendirip bir takipçiniz olarak devamını bekliyorum.Reis tüm dünyaya meydan okuyor yedi düvele diz çöktürüyor Ak Partinin Nevşehir teşkilatıda kendi partisinin adamlarına diz çöktürüyor.Elinize sağlık tebrik ederim güzel bir ÖZET ve KONU başlığı olmuş.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 03:09
01

Muallim - Altına imzamı atacağım bir yazı olmuş. Tebrik ederim.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 00:53


Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?