Nevşehir'i Birbirine Katmak İsteyenlerin Tam Karşısındayım

Bu zamana kadar bir çok yazı yazdım lakin iyilikten bir çok kez fazla da etliye sütlüye değinmedim lakin iyilikten maraz doğuyormuş arkadaş... Bu kentteki milletimiz her şeyi bilmeyi hak etmektedir. Bunu söylemesi gereken kimler varsa bazen kamera karşında bazen de böyle yazarak sizlere ulaştıracağız. 

KİMSENİN BU ŞEHRİ KARIŞTIRMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!

Bu şehir sahipsiz mi? Bu şehrin insanları cahil mi görünüyor? Herkes kafasına göre takılmakta serbest mi? Gerçekleri anlatmak yerine yalan algılar ile yeminlerle, vallahlarla billahlarla insanları kandırmak kolay mı? Siz bu memleketin saf ve temiz duygularını kullanmakta kendinizi bu kadar özgüvenli mi görüyorsunuz bir türlü anlamadık gitti. Ama anladığımız ve hedefinizi öğrendiğimiz, başarılı olduğunuz bir konu var,insanları çok güzel birbirine kırdırıyorsunuz ve biz CT HABER olarak asla buna müsaade etmeyeceğiz bilginiz olsun.

SİZİ KİM BÖLDÜ ARKADAŞ, UTANMIYORMUSUNUZ YALAN KONUŞMAYA!

Nevşehir Belediyesi Eski Personel A.Ş. müdürü Aydınlı, Yunus Koray Can noterden istifa dilekçesini yolladıktan sonra Nevşehir'e karşı bölünmeden, bütünlemeden dem vurmuş, kardeşim seni ciddiye alıp haber sayfamızdan muhatap almak gibi bir amacımızda yoktu esasen, fakat milletin gerçekleri bilmesi adına örnek teşkil ettiğin için, artık yeter bu algılara demek için bir anlatalım konuları demek istedik. Eğer bu memleketin insanları sizi bölmek, parçalamak isteseydi, Nevşehiri terk edeli en az 3 ay olmuştu, buldunuz mütevazi edepli şehri atıp atıp tutuyorsunuz.

Bu arkadaş ömrü hayatında Nevşehir Belediyesinde çalışacağını rüyasında görse inanmazdı, Rasim Arı'nın Belediye Başkanı olması ile birlikte bu şehre başka illerden doldurduğu getirdiği adamlardan birisin, yani ahbap dost ilişkisi tıpkı İbrahim Yüzer'de, eski özel kalem Melih Kurtuluş'ta olduğu gibi, niye başka şehirlerde, arkadaşları belediye başkanı olarak bir Nevşehirli olarak (küçük illeri kastediyorum) bir belediye başkan yardımcısı olmaz, özel kalem müdürü olmaz ya da bir müdür olmaz anlamış değiliz tabiki.

Gelelim bu Yunus Koray Can arkadaşın mevzusuna, Rasim Arı istifa ettikten hemen sonra Dr. Mehmet Savran'ın göreve gelmesi ile birlikte tüm çalışanlar tek tek istişare ve görevlendirme için ilgili makamlara çağırıldı, bu arkadaşa yapılan teklif Turizm ve Spor A.Ş. nin Müdürü olmanı istiyoruz, görevine burada devam edebilirsin denildi. Peki,arkadaşın cevabı ne oldu dersiniz?

Benim maaşım ne olacak, maaşıma zam yapın öyle devam edeyim, aksi takdirde herhangi bir sorumluluk veya görev almak istemiyorum, işçi olarak hangi birimi verirseniz orada çalışmak istiyorum, aynen verdiği cevap bu şekilde oldu.

Peki, adama sormazlar mı? Sen Rasim Arı'nın adamıydın, o getirdi bu şehre niye bunca zaman maaşına zammı Arı dan istemedin? Oturupta özel kalemden memur olma vaadi ile Nevşehir'e geldiğini, 180.000 TL tazminatını sırf bu vaat için yaktığını, reprezant olarak aylık 8-10 bin seviyelerinde maaşının olmasına rağmen, Rasim Arı nın bu vaati için Nevşehir'e geldiğini kimlere anlatmadın ki? Teklifi kendin kabul etmedin, sosyal medya hesabından bu gerçekleri de açıklasana? Yıllarca Niğdeli Hasan Ünver diye bu memlekette asıp kesenlere söylüyorum, Aydınlı Yunus Nevşehir'de bölünmüş ve parçalanmışlıktan bahsediyor, bu ayıp hepimize yeter. Aslı astarı olmayan konulara algı yapıyor, bizim memleketlide beğeniyor. Belediye iş akdinize devam etmesine rağmen, mevcut siyaset ve yönetim hakkında atıp tutarak, insanları yanlış algıya yönlendirerek şehri bölmeye niyet ettiğiniz davranışlarda cabası, tabiki yönetim bu tavrınıza sessiz kalamazdı! Bizim buralarda bu tarz hareketlere yediği çanağa diye başlayan bir atasözü ile cevap verirler, kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.

DİĞER ARKADAŞLARIDA ANLATALIM HERKES BİLSİN

Ömer Aldemir, Turkuaz Masada koordinatör olarak Nevşehir Belediyesinde çalışmaktaydı, aynı zamanda Rasim Arı'nın köylüsü, akrabası olur, Rasim Arı görevden ayrılmış olmasına rağmen, bakın buraya dikkat edin, görevden ayrılalı aylar geçmesine rağmen, Rasim Arı'nın fotoğrafçılık görevini yapan Durmuş isimli arkadaşın, Rasim Arı'nın gezilerinde ihtiyaç sahibi olduğunu iddaa eden kişilerin listesini Ömer Aldemir'e verdiği ve Turkuaz Masadaki yardım kolilerini bu kişilere dağıttığı tesbit edilerek, kendiside bunu itiraf ederek kabul ettiği olaydan ötürü Turkuaz Masada ki görevine son verilip, başka diğer bir birime verilmiştir. Kesinlikle işten çıkarılmamıştır, bu şekilde bir hataya rağmen. Peki, sormazlar mı adama, aynı olay Rasim Arı döneminde olsaydı, Arı ne yapardı? Biz söyleyelim, adamı işten kapı dışarı ederdi, daha belediyeye sokmazdı. İhtiyaç sahibi aileler, durumlarını Nevşehir Belediyesine belirttiklerinde zaten, belediyemiz yardım ediyor ama sırf siyaset rantı için görevden ayrıldığınız belediyenin imkanlarını kullanmak ne derece doğru, ne derece etik, kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

Gelelim Özkan Ekmekcioğlu'na, bu arkadaşımız otopark çalışanlarının sorumlusuyken, Rasim Arı görevden ayrılmış olmasına rağmen, kendi görevine de devam etmesine rağmen, aradan günler haftalar geçmesine rağmen, personelini toplayıp, Rasim Arı'nın ses kaydını dinletip, tekrardan göreve geleceğini, ona bağlı olunmasını istediğini, en açık şekilde gruplaşma ve huzursuzluk ortamına sebep olmakla personellerin şikayeti doğrultusunda, başka birime görevlendirildi. Otopark çalışanlarını hemen hergün hepiniz görüyorsunuz, işten çıkarma tehditi ile onca ekmek parası mücadele veren insanı zorbalık ve mobbingle nasıl çalıştırdığını o çalışanlara sorun anlatsınlar, yani çalışan işçilerin şikayet ve bilgileri ile başka birime görevlendirildi bu arkadaş. Kimse boş algılar, boş şikayetler peşinde koşmasın asla, insanları kandırmayın. Nevşehir Belediyesinden maaş alıp, mesai sonrası Nevşehir Milletvekillerine, Nevşehir Belediyesi yönetimine hakaret ve mesnetsiz suçlamalar yaparsanız, belediyede kanunların verdiği yetki ile kurallara uygun şekilde sizleri, temizlik görevlisi olarak atayabilir. Temizlik görevlisi olmak en şerefli, en namuslu işlerden birisidir, o işi küçümsemek, ceza olarak görmek, temizlik görevlisi olarak çalışan tüm insanlara en büyük hakarettir.

ARI 350 DEN FAZLA PERSONEL ALDI

Rasim Arı, 21 Aylık Belediye Başkanlığı döneminde Nevşehir Belediyesine 350 den fazla personel aldı, kamuoyuna sadece 4 kişiyi işe aldı, onlarda cezalandırıldı imajı vermekten lütfen vazgeçin artık, madem Arı döneminde işe girenlere mobbing baskı yapılıyorda, yüzlerce insanda niye sıkıntı yok diye sormazlar mı? Bir tek bu 4 arkadaşamı kalmış, çile çekmek? Diğerlerine neden birşey olmadı? Hemen sattılar dersiniz, duyabiliyoruz her zamanki gibi ama şuna emin olun, Rasim Arı herhangi bir Belediye çalışanının satması sebebi görevden alınmadı, bunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Rasim Arı'yı görevden alan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır! Görevden alınmasına sebep olan bilgi ve belgeleride bu devletin, hassas kurumları ve dostluk kurduğu, eğlenceli vakit geçirdiği, arkadaşlarıdır. Normal iş mesaisi yaşadığı çalışanları asla Rasim Arı'nın özel hayatında ki geçirdiği vakitlere şahit değildir.

Ayrıca, en son yaptığı canlı yayında Nevşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne getirilen Önder bey hakkında atıfta bulunmuştu sayın Arı, Önder bey bu şehrin evladıdır, bu memlekette yaşar, bu memlekette çalışır, bu şehrin tozunu toprağını yutmuş bir isimdir, hak ettiği bir göreve de gelmiştir. Melih Kurtuluş ise İstanbul'ludur tek özelliği Rasim Arı ile arkadaş olmasıdır, 6 ay bekleyip, asaleti tastik olduktan sonra tası, tarağı toplayıp bu memleketi terk etmiştir, daha sonrada Nevşehir Belediyesinin çeşitli organizasyonlarını yapmak için ücreti mukabilinde şehrimize sadece ticari maksat ile gelmiştir. Burdan soralım o zaman, Rasim Arı döneminde Özel Kalemden Nevşehir Belediyesine kaç kişi giriş yaptı? Bir yayınınızda bunu da açıklayın lütfen? Son günlerde sır, sır diyerek yakın çevrenize bahsetmiş olduğunuz sır gizemini de açıklayın, isterseniz bakan olun, başbakan olun fakat bu şehri birbirine katmayın, insanları birbirine düşürmeyin.

ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE TÜM GERÇEKLERİ HABER DİZİSİ OLARAK TÜM KAMUOYUNA AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ, TÜM TAKİPÇİLERİMİZE BİR TAVSİYEMİZ VAR, FAZLA SEDAT PEKER VİDEOSU İZLEYİPTE GAZA GELMEYİN, O DUBAİDE, SİZLER TÜRKİYE'DESİNİZ, KALIN SAĞLICAKLA...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.

10

allahın sopası yok - adamlar nevşehiri karıştırmaya ant içmiş. sağdan soldan iş ve ihale vaadiyle şehre soktuğu adamların sıfatına bir bakın. bunlar nevşehir aşığı öyle mi? bizim millet üç beş süslü lafa kanıyor işte. adamların paçasından bela akıyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Haziran 10:07
09

Poyrazoğlu - Can bey bu tür adamlar bu memlekette cabbar ağa ölünce türedi...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 01 Haziran 09:09
08

Fırat Cuhadar - Neler donmüş haberimiz yok kime gıvenecemizi şaşırdık bu nasıl is arkadaş hani eleman alımı yoktu hani her yer doluydu bize nıye boyle anlatıyodunuz nıye bızı kandırdınız hele herkes ınallılar beledıyeyi basmıs hep ınalllılı olanları ise alıyorlar dıyodu daha ınanmam sana rasım arı hep kandırdın bızı

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 18:40
07

Poyrazoğlu - Kimse Reisten üstün değildir...ya bu davaya hizmet edersin yada defolup giderdisin...fitneci yavşaklara diyom....

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 15:27
06

Mami - Adamlar büyük oynamış kendilerini bi paket sigara parasına satmamışlar ya mesaj yerine ulaşdımı ki?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 12:07
05

Poyrazoğlu - Rasim Arı 350kişiyi işe aldı diyonuz,peki bu 350kişi ne iş yapıyo...otuduğum mahallede asfalt çalışması var tire duvar taşları mütahidin adamları döşüyo.......ah memleketim ah....

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 11:13
04

Nevşehirli - Can bey bu dürüsrlugünızü taktir ediyor aynı hassasiyeti özel idareye işçi alımında yaşananları yazarak perçinlemenizi bekliyoruz sadece özel.idaremi şehrin bir çok kurumuna yapılan atamalarla ilgilide bi kaç kelam ederseniz seviniriz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 10:51
03

Ahmet - Hemserim olarak yaptigin habere sapka cikatip 100 tam puan verip hepsini tasdik ve takdir ederim ama daha az bile yazmisin cesur adam seviliyon

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 09:26
02

Nevsehirli - Helal olsun Can abi valla gerçekleri yazıyorsun ve halende Rasim arı hayranları gerçekleri nasıl göremiyor anlamış değilim Adam bı nevsehiri uyutup etrafını akrabasını ise girdirmis ve ben hickimseyi haksız yere ise almam kanun nizam derdi milletle dalga geçmiş ..yazık

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 08:14
01

Ramazan Doyran - Sizi çok takip ederim,her konuyu gündeme taşıyıp yazdığınızıda okurum hatta bu adam ne kadar çok cesaretlide derim,rasim arınında bizzat hayranıyım,bu arkadaşlarıda hep yanında görüyodum,evet bizim ekmeğimizle oynadılar diyolardı ama işin hakikatini ciddi ciddi anlatmışsınız ben ikna oldum bu insanlar küçücük şehirde niye yalan konuşup milleti kandırırlar anlamışdeğilim bir nevşehirli, olarak teşekkür ederim

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 02:46


Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?