Nevşehir'de Koronavirüs Gerçekleri

Yer yüzünün etkileşim ve bilişim çağında yaşadığı en büyük olaylardan 1.si olan koronavirüs vakası korku ve cesaretten ziyade mücadele etme yöntemleri ile aşılabilecek bir kriz olarak dikkat çekiyor. Tam da bu anlamda mücadele metotları ve günlük hayatımızda ki yaşantılarımıza dikkat etmeliyiz.

VİRÜSÜ DÖVMEK VE MEYDAN OKUMAK ÇARE DEĞİL!


Koronavirüsü ülkemizde ve şehrimizdede birinci sıra gündem olmaya devam ediyor.

Konuyu popülerite olarak algılayan vatandaşlarımızda yok değil malesef. Bu bir kişiye karşı, bir topluluğa karşı, ya da bir cenaha karşı verilen bir mücadele değil kesinlikle.

Başta şunu bir kavramamız gerekiyor. Bu bir virüs,ve malesef herhangi bir ilaç tedavisi mümkün değil.Ülkemizin tıp alanında ki başarıları,devletimizin sağlık sektörüne verdiği önem ve yaptığı yatırımlar, bu tarz kriz ortamlarında daha güvenli ve istikrarlı bir mücadelenin kazanılmasını sağlıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI UYULMASI GEREKEN KURALLARI BELİRLEDİ, LÜTFEN DİKKAT EDELİM


Toplumumuz son yıllarda bir çok mücadele ile örnek davranışlar sergileyerek,devletinin yanında sivil mücadeleye en büyük desteği verdi.Meydanlarda dahil, bir çok ortamda devletine sahip çıkarak, gerekli cevabı tüm dünyaya verdi. Bu sefer ki mücadele, kalabalık etmemek, boş işlerle uğraşmamak, hatta işleri ertelemek ve gereksiz ve acil olmayan her şeyden uzak kalarak, bulunduğu ortamı ve evi terk etmemek ile yapılan mücadele.

BİR VAKİT SARILMAYALIM,SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK OLALIM
Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buyurmuşlar ki "Yakında büyük fitneler olacak o fitnelerde (yerinde) oturanlar ayaktakilerden, ayaktakiler yürüyenlerden, yürüyenler koşanlardan, daha hayırlı olacaklar ".

İşte Kainatın Efendisi tam da bugüne işaret etmiş.Bu mücadele,sokak,cadde mücadelesi değil.Karşımızda elle dokunur,gözle görülür bir kitle veya düşman mücadelesi değil.O yüzden toplumu infiale sokup,fizik mücadelesi vermenin herhangi bir faydası yok. Oturun, dinlenin, mümkün olduğunca dışarı çıkmayın, sakin ve vakur olun. Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapıp, insanları yanlış yönlendirmeyin.DEVLETİMİZİN BELİRLEDİĞİ KRİTER VE KANUNLARA UYUN, BİR AN EVVEL ŞU BELADAN KURTULALIM, SAĞLICAKLA KALIN!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?