Kentte Yeni Hastalık Söz Verip Tutmamak

Nevşehir'de bir çok konuyu haberlerimizde yer vermeye çalışıyoruz. Olur ya gözümüzden kaçanlar oluyorsa bize 0 505 453 50 40 nolu whatshaap hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Bugünkü yazımda özellikle kentteki siyasilerin söz verip de yapmama ya da yapamama konusu çok yaşanan bir olgu olmuş durumda. Ve bu husus adeta tüm herkese yayılarak gidiyor. Özellikle vatandaşların yüzüne karşı verilen sözler yerine getirilmediğinde insanlara güven kaybediliyor. Kentteki siyasilerimizde sözlerini yerine getirmediği çok oluyor. O kadar ki en basit bir şey yarın yanındayım diyorlar malesef 5-10 hatta 1 ay geçmesine rağmen bunu yerine getirmiyorlar. 

MİLLETVEKİLİ VEYA BAŞKAN NE FARK EDERKİ 

Söz uçar, yazı kalır. Böyle söyleniyor. Sadece yaptıklarımızdan değil, söylediklerimizden de sorumlu olduğumuza göre, diyoruz ki, keşke uçsa!

Mümin ile münafık arasında üç temel fark var: Sözünde durur, durmaz. Yalan söylemez, söyler. Emaneti korur, korumaz.

Dikkat ederseniz, üçü de sözün geniş anlamıyla ilgilidir.

Özetle; mümin dilinden emin olunan kimsedir. Yani sözünden.

Bundan dolayıdır ki, söz de, Allah da birdir. Ayrıca, sadece kulun değil, sözün de hakkı vardır. Unutmayalım.

İnsanlar hayalini kurdukları mevkilere, makamlara ulaşabilmek için akla hayale gelmeyen vaatlerde bulunurlar. Hayalleri gerçekleştiğinde de genellikle verdikleri sözü unuturlar ya da unutmuş gibi yaparlar. Zira geriye dönüp de halka hesap verecekleri bir kaygıları yoktur.

MAKAMLAR GELİR GEÇER BEYLER

Beş yıl zaten o makamları işgal edecekler ve yeni dönemde de liderleri tekrar aday gösterirse kazanma ihtimalleri zaten yüksek olacaktır. Bunun için yalan da söyleseler, yüksekten de atsalar, göreve geldikten sonra günlerini gün de etseler büyük ihtimalle koltukları garantidir. Öyle olmasa bile kendilerini seçecek olan artık o halk değil, her sözü iki dudağının arasında olan liderleridir. Hâlbuki seçmen ile ilişkisi siyaseten değil de ahlaken, ya da inançları doğrultusunda bir doğrultuda olsaydı eğer, ya o sözleri vermekten imtina edecekti ya da verdiği sözleri yerine getirmek için gecesini gündüzünü hizmete harcayacaktı.

Verilen sözü yerine getirmek ve ahde vefa etmek de insanlık açısından bir kişide bulunması gereken en önemli sıfatlardan birisidir.

Günümüzün önemli hastalıklarından birisi de maalesef verilen ve tutulmayan sözlerdir. Verilen sözler adeta pamuk ipliği gibi. Anında kopar oldu.         

Söze olan sadakat insanlar arasındaki bağlılığın bir tezahürüdür. Öyle ki atalarımız ‘’söz namustur’ ’diyerek söze olan öneme dikkat çekmişlerdir. Aslında verilen sözde durmaya ahde vefa deriz. Yani yüce yaratıcıya verilen sözü yerine getirmek olarakta tanımlayabiliriz. Allaha verdiği sözü yerine getirmeyenden insana verdiği sözü yerine getirmesini beklemek te ne kadar doğrudur.

Hele hele Nevşehir gibi insanların birbirlerinin ayakkabı numaralarını bildiği kentte söz verip tutmamak hatta tutmayı bırak kaileye bile almamak gerçekte insanlarda kırılmalara sebep olmaktadır. 

Umutla seçilen bir siyasi ilerleyen günlerde yaptıklarıyla hayal kırıklığı olabilirde... Bu nedenledir ki siz siz olun sözünüzün eri olun. 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Yorum - can bey bu yazılarınız ile sürekli genele ilişkin birşeyler anlatıyorsunuz ancak biraz kabak tadı vermeye başladınız . niye diyecek olursanız sürekli olarak genel bir memnuniyetsizlik tasviriniz var ancak buna sebep olan kişi veya kişileri yada olayları yazmıyorsunuz . eğer cesur bir gazeteci iseniz ki öyle olduğunu iddia ediyorsunuz yazında bizde öğrenelim kim bu insanlar.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 12 Şubat 13:10
02

Muro - Bizim millette yiyor kardeşim....

Miğdemiz çokkk geniş..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 19:07
01

Yazıyorum Okuyun - Can Bey ağzına sağlık. Sadece kırılmakla yetmiyor. Direk olarak yazıyoruz cimer veya parti başkanlığına. Sanmayın ki şikayet edilmiyor. Bir görülmez iki görülmez üçünde görülür. Daha önceki siyasi kişi de vekil oldum yırttım derken şimdi inzivaya çekildi. O yüzden geçmiş de yaşanılanlardan ders çıkarıp öyle hareket edilmesi gerekiyor. Tüm halk için geçerli. Seçilen de, seçen de bir düşünsün değerlendirsin.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 11 Şubat 18:59

Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?