Ne Demokrasinin Peşindeyiz Ne'de Cumhuriyetin İzinde..? 

Ne onu ne de bunu ne onun rejimini ne de bunun sistemini biz yalnızca Allah subhânehu ve teâlânın düzenini şeriatı istiyoruz.

Ne komünizm ne faşizm ne kapitalizm ne laisizm ne kemalizm ne de her hangi bir izm

Biz bu izmlerden onların kurucularından ve de onların hayata yansıyan tüm yönlerinden beriyiz.

Biz hayatın tüm alanlarında hâkim olacak şeriatı isteyenleriz.

Ne demokrasinin peşindeyiz ne de cumhuriyetin izinde

Biz sadece şeriatın izindeyiz.

Yaşamaya çalıştığımız şeriatsız ülkede yıllarca şeriatı öcü gösterenler ne yapmak istediler Amaçları neydi Hedefleri ne Şeriata savaş açanlar aslında neye savaş açtılar ve de açmaktalar

Elbette ki İslama karşı açılan ve yürütülen bir savaşa İslamla savaş diyemeyenler şeriata karşı savaş diyerek İslama karşı savaşlarını sürdürdüler ve de sürdürmekteler.

Oysa şeriatın ne olduğunu araştıranlar görecektir ki kendisine ben Müslümanım diyen herkes şeriatçı olmak zorundadır. Neden Çünkü şeriat İslamın sistemidir. Allahın kullarına yolladığı kanunlardır şeriat.

Öyleyse İslama inandığını söyleyen nasıl ki Allah subhânehu ve teâlâya ve peygamberine inanıyor ve onların arasını ayırmıyorsa yine aynı şekilde o kişi şeriata yani İslamın kanunlarına da inanmalı ve de o kanunlara teslim olmalıdır.

Ancak Allah subhânehu ve teâlânın kanunlarının yerine kendi kanunlarını koyanlar Allah subhânehu ve teâlânın kanunlarını geri kalmışlık sebebi sayanlar Allah subhânehu ve teâlânın kanunlarının bulunduğu kitaba gökten indiği zannedilen kitap haşa ya da Muhammedin aleyhisselâm yazdığı kitap haşa diyenler insanları şeriattan soğuttular. Şeriattan yani dinden Dinden yani İslamdan

Kimliklerinde dini hanesinde İslam yazılı olanlar şerait düşmanı yani İslam düşmanı oldular. Şeriata sövüp sayarlarken aslında hedefte İslam vardı. Şeriatı istemedikleri hav kururlarken aslında istemedikleri İslamdı. Şeriatçılar oraya buraya diye atılan naralarının altında İslamı isteyenlerdi görmek istemedikleri.

Şimdi bizlerde Rabbimize sığınarak Onun izninle Onun kanunlarını istediğimizi tüm insan-lığa haykırıyoruz:

Biz şeriatçıyız ve şeriat istiyoruz.

Nerede şeriat

Her yerde ve her alanda şeriat Evde sokakta okulda orduda mahkemede maliyede şeriat

Kime şeriat

Küçüğünü-büyüğüne yaşlısına-gencine kızına-erkeğine bekârına-evlisine şeriat

Şeriat baş tacımız olmazsa olmazımızdır bizim. Şeriat insanlık için hava ve su gibidir. İnsan-lık insanca yaşamak için şeriata dönmeye mecburdur. Çünkü insanların Rabbinin insanlara seçip yolladığı son ve değişmeyecek olan ilahi kanunlardır şeriat.

Ve bizlerde mülkün sahibinin kulları olarak Onun bizlere için seçip yolladıklarından razıyız.

Ve Rabbimizin bizlere yaşamamız için yolladığı nizamı her yerde herkesin uygulamasını istiyoruz.

Ve bizler iman ediyoruz ki dünyevi ve uhrevi kurtuluş ancak şeriatı yaşamakla mümkündür. Aksi halde şeriatı sırt gerisi yapanların kafalarına ve nefislerine göre kendilerine yollar belirle-yip nizamlar kuranların insanları sürüklediği yer dünya ve ahirette hüsrandır.

Ey insanlar Dünya ve ahiret kurtuluş için şeriata dönün.

Ve şeriat istediğinizi bildirin.

Gelin hep birlikte Rabbimizin nizamını istediğimizi haykıralım:

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hacı Ahmet Ünlü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?