Putlar ve Putlaşan İnsanlar

Bizleri tüm Rasûllerin ortak dini olan ve ALLAH Subhânehû Ve Teâla nın huzurunda ondan başka bir dinin kabul edilmeyeceği İslama hidayet eden ALLAH Subhânehû Ve Teâla ya sonsuz hamd olsun.

Salât ve selam İslam dininin mihenk taşı ve son halkası olan Muhammed Mustafaya onun pak ailesine ve ashabının üzerine olsun. LÂ İLÂHE İLLALLÂH Lâ İlâhe İllallâh Allahtan başka hiç bir ilahın bulunmadığını Onun dışındaki tüm ilahların sahte olduğunu kâinattaki tüm varlıkların yegâne hâkiminin biricik sahibinin Allah olduğunu ifade eden mübarek bir kelime...

Putları ve putlaşan insanları deviren Allahın otorite ve egemenliğini hiçe sayan tağutların tahtlarını sarsan kendisi için peygamberlerin gönderildiği kitapların indirildiği uğruna kılıçların çekildiği kanların akıtıldığı ve nice şehitlerin verildiği sahibinin tepesinden kılıcı kaldıran malına canına ve ırzına dokunulmazlık getiren eşsiz bir ifade İçerik ve muhtevasına iman ederek gerektirdiği doğrultuda hayat süren insanlara cenneti vacip cehennemi haram kılan değerli bir kelime Kendisini İslama nispet eden insanların en çok telaffuz ettikleri ama manasını en az bildikleri bir cümle Bu kelime gereğince insanlar mümin ve kâfir diye iki sınıfa ayrılır Bu kelime yaratılışın gayesi sevap ve günahın kaynağıdır. Din onun için tesis edilmiş cihad kılıçları onu yüceltmek için sıyrılmıştır.

O Allahın tüm kulları üzerindeki hakkıdır Onun vesilesi ile İslama girilir Darus selam olan cennetin kapıları onun aracılığı ile açılır. O yeryüzüne indirilmiş en mübarek kelimedir Kendisine inanan insanlara Allahın kopmak bilemeyen sağlam bir kulpudur Hizipleşmenin ve tefrikanın önüne çekilmiş bir settir. Putları yıkan tağutları yok eden ve sahte ilahları yerle yeksân eden bir balyozdur Zikrin en faziletlisidir.

Kökü yerde sabit dalları gökte olan ve Allahın izni ile her zaman meyvesini veren güzel bir ağaçtır Manasını anlatmaya mürekkeplerin tükendiği sahifelerin yetmediği kelimelerin aciz kaldığı muazzam bir ilim hazinesidir. Evet. O La İlahe İllallahtır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hacı Ahmet Ünlü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?