Alparslan Kuytul Hoca Dinin İzzetini Ancak Kendini Dine Feda Edenler Koruyabilir

Alparslan Kuytul Hoca ailesiyle yapmış olduğu son telefon görüşmesinde İmam Ahmedin bir sözünden yola çıkarak alimlerin dinin izzetini savunma ve fitnelerin önünü kesme gibi bir vazifelerinin olduğunu hatırlattı ve DINI KENDINE FEDA EDENLER DININ İZZETINI KORUYAMAZLAR DININ İZZETINI ANCAK KENDINI DINE FEDA EDENLER KORUYABILIRLER.dedi. Tüm İslam davetçilerinin evvela dinin izzetini üstün tutmaları gerektiğini ifade eden Alparslan Kuytul Hocaefendi yine Nisa suresinden yola çıkarak müminlerin Allaha olan güven ve iltisaklarının her daim diri olması gerektiğini ve böyle olduğu takdirde ilahi bir yardım geleceğini belirtti.

Telefon görüşmesinin ilgili kısmı sizlerle

İMTIHAN İNSANIN PIŞMESI İÇINDIR

ALLAH Azze ve Celle Nisa Sûresinde buyuruyor: Allah asla Müminlerin Aleyhinde kafirlere yol vermez. O halde korkacak bir şey yok. Allah madem ki kafirlere yol vermiyor o halde korkacak bir şey yok yani. Eninde sonunda Müminlere yardımını gönderecektir. İmtihan insanın pişmesi içindir. Bir et bile pişmedikçe kebap olmaz illa ki pişeceğiz.

Bir Azeri kardeşimiz benimle ilgili bir şiir yazmış mektubunda diyor ki

KARA ZINDAN TUTABILMEZ KI SENI SEN ADALET YOLUNUN YOLCUSUSAN

NE ÖLÜM KORKUTABILMEZ KI SENI SEN ŞEHADET YOLUNUN YOLCUSUSAN

DOST ZORDADIRSA OTURMAK OLMAZ ZULMÜN ÖNÜNDE SESSIZ DURMAK OLMAZ

RUHU KELEPÇELERE VURMAK OLMAZ SEN SAADET YOLUNUN YOLCUSUSAN.

GÜZEL YAZMIŞ ALLAH RAZI OLSUN. ÇOK ZAMANIMIZ DA KALMADI DA.

İmam Ahmede bazı kimseler Sen de ruhsata sarılan Âlimler gibi ruhsata sarıl demişler. O da demiş ki Herkes ruhsata sarılırsa fitnenin önünü kim kesecek bu dinin izzetini kim savunacak

Ben de diyorum ki DINI KENDINE FEDA EDENLER DININ İZZETINI KORUYAMAZLAR DININ İZZETINI ANCAK KENDINI DINE FEDA EDENLER KORUYABILIRLER.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hacı Ahmet Ünlü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?