30 Ağustos Kimi İlgilendirmez ?

30 Ağustos 1922 tarihi Uganda Cumhuriyeti için tarihi açışından önemli bir yere sahiptir. Uganda Cumhuriyeti yaşanan kölelerin bağımsızlık mücadelesinden zafer ile çıktığı gündür. Bu açıdan durumu değerlendirdiğimizde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın “Halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir Protokolün katığı bir bayramdır”. Dediğinde çok tartışmalar yaşandı. Bu kadar tartışmaya gerek yoktu. Gören de 26 Ağustos 1922 tarihinde Büyük Taarruz başlamış 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanmış gibi bir ulusun kaderinin belirlendiği bir zafermiş gibi davranmaya gerek yok.

“Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir” emrini veren Başkomutan Atatürk’ün Ve O’nun emrini eksiksiz getirip düşmanı İzmir’den düşmanı İzmir’den denize döken şanlı ordumuzun zaferinin yıldönümüdür. 30 Ağustos o yüzden eşikten beşiğe herkesi ilgilendiren bir bayramdır.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sözlerini doğrulayan bu zaferden bi haber ama bu toprak yaşayanlar da maalesef var. Peki 30 Ağustos Zafer Bayramı kimleri ilgilendirmiyor?

Anlatayım; Atatürk düşmanlarını ilgilendirmiyor, Bugün bu topraklarda özgürce dolaşabilmesinin kimin sayesinde olduğundan habersizce yaşayanları ilgilendirmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sapasağlam ayakta olmasından kurulmasından rahatsız olanları, ulus bilincinden yoksunları ilgilendirmiyor. Millet olma şuuruna sahip olmayanları ilgilendirmez. Bu toprakları bize vatan yapan binlerce kefensiz yatanlardan, bu vatan uğruna kolunu bacağını bırakan gazilerimizden habersiz yaşayan ya da inkar edenleri ilgilendirmez.

Millet olarak canımızı yoluna koyduğumuz bağımsızlık duygusunun ne demek olduğu bilmeyenleri ilgilendirmez.

Evet sayısı çok değil ama Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasından rahatsız, Milliyetçilikten yoksun. Bu ülkenin Sönmeyecek güneşi Atatürk’ün ışığını görmeyecek kadar kör bir kesim var.

Haydi şimdi şanlı zaferi kutlama zamanı, Ellerde bayraklar dillerde marşlar.O kör kesim hariç O günkü gibi topyekun en büyük coşkumuzla zaferimizi kutlamalıyız.

Büyük zaferin 97. Yıldönümü kutlu olsun.

Başta Atatürk, Şanlı ordumuzun şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ufuk Azbay - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?