Okullarda Müfredat Sistemi Ne Kadar Masum

Kalbi ve aklı selamette olan herkes günümüz okullarının çocuklarımıza İslami ve ahlaki hiçbir şey kazandırmadığını aksine yüce Rabbimizin fıtrata yerleştirdiği ne kadar takva kırıntısı varsa bunları çocuklarımızdan söküp aldıklarından zerre kadar şüphe etmez. Peki eğitime getirilen sisteme ne demeli Artık devlet çocuklarımıza Kuran siyer ve temel dini bilgiler gibi dersler vermektedir. Ayrıca bu devletin başbakanı aleni bir şekilde dindar bir nesil yetiştirmek istediklerini söylemiştir. Bunu nasıl anlayacağız şeklinde bir soru ile karşı karşıya kalırsak cevabımız şu olur ifsat kanallarını kuruluşundan bu yana kullanan bu sistem elbette ki bununla yeni bir ifsat açılımı amaçlamaktadır.

Çocuğumuza bu tür derslerin de öğretilecek olması zehrin topluma altın tepsilerde sunulması demektir. Sistem geçmiş dönemlerde bu okulların meşruiyetini bir türlü kabul ettiremediği muvahhid Müslümanlara bu yolla Bakın biz sizin çocuklarınıza dini de öğretmekteyiz mesajı vermektedir. Ayrıca tevhidle muhatap olup çocuklarını bu küfür yuvalarından alma ihtimali olacak insanlara da Sakın bu radikallere inanmayın bakın İslami eğitim veriyoruz mesajını vermek suretiyle bir tehlikeyi bertaraf etme çabası içine girmektedir. Ancak bu ucuz numara sadece imanın ve İslamın kendisi için bir şey ifade etmediği insanlarda tutmakta şeytanın ve tağutun esaretine hiçbir şekilde boyun eğmeyen çocuklarına değer veren Müslümanlara ise zarar vermemektedir. Dindar bir nesil yetiştirme ütopyasına gelecek olursak deriz ki bu sistemin müfredatına şöyle bir göz atalım acaba sistem din dışındaki pozitif ilimler diye isimlendirilen ilimlerde bile mütehassıs bir nesil yetiştirebilmiş midir veya herhangi bir ilimde mütehassıslığı da bir kenara bırakalım bu sistemin okulları insan yetiştirebilmiş midir ki sözüm ona dindar bir nesil yetiştirebilsin Aslında ezbercilik okullarda uygulanan sistemin en kısa adıdır. Yani çocuğun bilgiye fazla önem vermeden sadece bir üst sınıfa geçebilmek için ya da öğretmeninden korktuğu için ya da öğretmeninin gözüne girebilmek için önüne konulan şeyi sadece ezberlemesidir. Öğrenci ezberlemiş olduğu bu bilgiyi bir üst sınıfa kadar unutmaktadır. Çünkü onun için önemli olan bilginin değeri değil sınıfı geçebilmektir. Mesela on sene okudum ama aklımda herhangi bir şey kaldı mı diye sorarsanız buna vereceğim yanıt olumsuz olacaktır ve ben okul dönemim boyunca A bu bilgi faydalı ve gerekli bir bilgi mantığıyla ders çalışan bir kişiye rastlamadım. Hep şunu ezberleyeyim de şu öğretmenin dersinden geçeyim x hocanın dersi mi eyvah ben bu dersi ezberlemezsem bu hoca beni perişan eder sözlerini sarf edip ders çalışanlara rastladım. Bende bu mantıkla ders çalışıp bu mantıkla sözde öğrenim görüyordum. Ancak ezberle kafada kalan bu bilgi sene sonuna kadar hatta bir sonraki derse kadar belleğimizde kalmıyordu. Peki ya sonuç Sonuç vasıfsız senelerini verdiği okuldan hiçbir şey alamamış bir nesil. Yani kocaman bir sıfır.

Rabbimizden bizlere yardım etmesini niyaz ederiz. Allahümme Amin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hacı Ahmet Ünlü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?