Rasim Arı'ya Açık Mektup Asla Geri Adım Atma

Sevgili okurlarım, sizlerin sıkıntılarını, isteklerini, yanlış yapılanları hiç çekinmeden bu zamana kadar yazdım. CT Haber olarak 2 yıldır asla kendi menfaatimiz için bir haber yapmadık.

Başta Belediye Başkanları olmak üzere hiç bir kimseden kişisel veya ailesel hiç bir isteğimiz olmadı.

Bir para ilişkisi ile haber yazmadık. Tanıtım, reklam gibi işler dışında her hangi bir ücret talebimiz olmadı hiç bir haberimizde böyle alçakça bir talebimiz olmadı. Kimsenin olmayan seyi oldu. Yada iftira ve hakaretimiz olmadı. Doğru bildiğimiz ne ise onları sizlere yansıttık. Tam yoruldum dediğimde mutlaka halkımızın desteklerini aldim. Kimi zaman  bir telefonla kimi zaman yolda yürürken yada bir yerde iken siz CT deyip neden şu konularıda yazmıyorsunuz diyenler oldu. 

Hayatım boyunca asla paraya satılan yada birilerin adamı olan biri olmadım. Ne hikmetse hep para ile dillendirildim. Memurluk hayatımda bile para ile imtihanım oldu. Cok şükür tüm denilen ve yapılan  haksızlıklara rağmen  dim dik toplumum içinde geziyorum. Haksızlıkları bildiğim ölçüde yazıyorum Allah'tan başka kimseden de çekinmiyorum. Kimsenin de adamı değilim. Hiç bir siyasî partiye de üye değilim. 

Tabi böyle olunca da dost diye onun bir yere gelmesi için tüm herkesin karşısında oldugu bir dönemde yanında dim dik durduğumu bir Nevşehir gördü ve biliyor. Peki kimden bahsediyor diyor olabilirsiniz tabikide Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'dan.....

31 Mart seçimleri öncesi hatta aday adaylıkları bile başvurusu başlamadan bir gece saat 1.30 bir telefon geldi. Tanımadığım bir numara telefonu açtım. Reis, ben Rasim Arı daha önce tanışmıştık bir yerde evet buyur Rasim bey dedim. Reis herkes sosyal medya da saldırıyor bana yanıma dost diye gelenler şimdi karşı tarafta desteğine dostluğuna ihtiyacım var bir görüşsek bir de bir huşu var diye anlatıyor mevzuyu tabi bir reçete yazıyorum. O anlattığı sıkıntılı hususu kısa bir sürede hallediyor. 

Gel zaman git zaman Rasim Arı dostumuz oluyor.  Nevşehir bir elin parmaklarını geçmeyecek kişilerle Nevşehir'in gelecegini de düşünerek adeta kendisine kefil olurcasına Ankara başta olmak üzere  Nevşehir de istişareler yaparak aday olduğu güne kadar 7 kişiyi geçmeyecek şekilde hedefe yürüyor Rasim Arı tabi hedefini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Istanbuldaki açıklaması sonrası elde ediyordu.

31 Mart sonrası Başkan Rasim Arı'nın yanındaki Rasim Sarı ofisime geldiğinde konuştuğumuz hale aklımda bundan sonra nasil bir yol izleyeceksiniz diye sorduğumda bana yapılacakları anlatmış daha sonra da basın anlamında da Rasim Arı'nin yanlisi oldugunda affetme çak demişti. Hiç unutmam o günü ve konuşulanları çünkü mesleğim ve kendimin en rahatladığım gündü o gün....  

Yolda yada bir toplantıda beni veya CT Haber çalışanlarını gördüğünde dostum diye gözleri ışıldarcasina bakan Arı,  gel zaman git zaman gözündeki bu fer yavaş  yavaş sönmeye başlıyor. Çünkü makam basamaklarını yavaş  yavaş yukarı çıktıkça karşılaştıkları sevgi poturcugu insanlar ona pembe tablolar çizdikçe biz şu yanlış bu yanlış dedikce uzaklaşıyor.  

Şimdi bunları neden yazdı diyenler olabilir... O dostum diye gözleri ışıl ışıl yanan Rasim Arı şimdilerde gözü dönmüş bir şekilde kıt kanaat geçinmek için cana gösterdiğimiz ailemizin 3 kızımın ve gecelere kadar hemde Rasim Arı yüzünden o kış ayazlarda arabanın içinde 4 saat ayakları donarcasina bekleyen sevgili eşimin rizkina göz dikercesine maddi tazminat davası açıyor sebep nedir tabiki yaptığı yanlışlıkları yazdığımız için....

Dostum dahi olsa asla yanlışını söylemekten çekinmem bundan sonra da çekinmeyeceğim. Dogru söyleyen dokuz köyde kovulduğu gibi doğru gazetecide hep yalnızdır. Bu zaman kadar bir çok davam oldu hep yalnız katıldım.  

Bakınız arkadaşlık ve dostluk kademe kademedir…

Arkadaşlıklar kolay kurulurken, dostluk için çaba, fedakarlık ve zaman gerekir.

Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki; “İyi arkadaş ile kötü arkadaş örneği; misk taşıyan ile körük çeken (demirci) insan gibidir. Misk sahibi sana kokusundan verir ya da sen ondan satın alırsın. Körük çekene gelince, ya elbisesini yakar ya da sen onun pis kokusunu alırsın”

Nevşehir Belediye Başkanı olmadan önce Rasim Arı'nın ya elbisesinin yırtıgını diken yada kötü kokusunu mis kokusu yapan oldum. Bir Nevşehir'de buna şahitlik etti. Ona kötü kokuyorsun , pis işler yapıyorsun diyenler oldu hemde çok oldu. Ancak yalan dünyada kötü kokuyorsun , pissin diyenler yada hakkında kötü söyleyenler ile şimdi daha iyi oldu. Hatta o zaman yazanlara, hakaret edenlere dava dahi açmadı. Ama eleştiren dostum dediği gece yarılarına kadar oturduğuna hemen dava açtı. 

BAK BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM SAKIN O DAVALARINI ADAMSAN GERİ ÇEKME 

Hep anlatirlar bilirmisiniz bilmem ; Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e soruyorlar size kötü diyenleri hep yanınıza aldınız neden böyle bir sey yaptınız dediklerinde karşı tarafta bize havlayanlari artık bizim kapıya  bağladık ki artık karşı tarafa havlasınlar diye cevap verir. 

Nevşehir de siyasettekiler aynen böyleler kendilerine demediğini bırakmayanları yanına  aldılar. Başkan Rasim Arı'nın yanına baktığınızda daha net göreceğini düşünüyorum. Zamanındaki yanında olanlar şimdi yanında yer almayı bırakın kötü adam yada bizim gibi dava edilen adam olur çıkar. 

Bakın açıkça buraya yazıyorum benim için dostum dediğim Rasim Arı bitmiştir artık yok hükmündedir.

Belediye Başkanı Rasim Arı' yi da nasıl baskı yaparlarsa yapsınlar asla pes etmeden 24 saat takip edeceğimin de bilinmesini isterim.

Rasim Arı'da bu satırları okursa bir kaç kelam etmek isterim. Öncelikle sakın karşılaştığımızda elini uzatma elin havada kalacaktır. Artık dostluk bitmiştir. Bir zamanlar senin gibi bir belediye başkanı vardı. Oda senin gibi yazılanları okumaz hep birilerinin gösterdiğine ve dediğine inanırdı. Sonucu ne mi oldu hüsran oldu... onu da tüm Nevşehir bilir. Unutma Rasim Arı eski düşmandan asla dost olmaz ama düşmanlarına şirin gözükmek için dostlarını harcarsan işte o dostlarından delikanlı bir düşmanın kazanırsın... 

Okuyucularım sakın ola ki unutmayın!

Bazı insanlarla yüzleşmek zordur, haksız çıkarsın. Çünkü onların galip gelecekleri ikinci bir yüzleri daha vardır..

Allah Riyakar insanlardan her birimizi korusun.”

Yorulmadan tek başıma dahi olsam ölene kadar yazmaya devam edeceğimin bilinmesi dileğiyle hayırlı haftasonları....

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Efrayim Kayacı - Sayın hemşehrim buyazında birtarafta acıtasyon yaparken birtarafta saldırı yapıyorsun sizin birkaç yazınızı okudum kusurabakmayın ama gazetecigibi deyilde şahsi mesele gibi dahaçok nevşehir halkının sorunları deyil sizin fevri meseleniz gibi anladım bukadar nefret dolu bu yazının sadece sizin acizliginizi anlatıgını anladım şahsen gelin nevşehir için güzel şeyler yapılması için harcayın enerjinizi sayın başkanı zamanı gelince nevşehir halkı eksileri artıları ile degerlendirir ve geregini hep beraber yaparız şimdi çalışmazamanı helebi müsade edelim destek verelim çalışmalarını yapsın nevşehirimiz hakettigi yeri bulsun inşallah sizlerde medyatik olayları bırakarak tabiki bir gazeteci olarak takibedin slmlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Temmuz 00:15
04

Kemal - Spor müdûrü nü görevden alamayan Ak parti ye oy yok

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:11

Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?