Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Milleti Kandırıyor mu ?

31 Mart öncesi Nevşehir Belediye Başkan adaylarında şeffaflık , tevazu, gönül belediyeciliği, derman belediyeciliği yok dürüst belediyecilik diye başkan adayları vardı. Tabi Nevşehir’de de bir başkan kazandı 30.000 oy alarak AK Parti Belediye Başkan adayı Rasim Arı seçimi kazandı.

BİRAZ UZUN BİR YAZI UMARIM BAŞTAN SONA OKURSUNUZ ! 

31 Martta kadar halkın içinde millet kucaklayarak , her şeyi halledeceğiz güzel günler göreceğiz, Nevşehir’i uçuracağız, yok şu bakan tanıdık yok şu işi halledeceğiz. Halktan kopmayacağız diye vatandaşlarda bu konuşmaları ile reylerini Rasim Arı ve AK Parti’den yana kullandı.  Başkan Arı, Nevşehir Belediye Başkanı olarak 31 Mart Akşamı kazanarak mazbatasını alıp koltuğuna oturdu. 

31 Mart yerel seçimleri aday adaylığından önce Rasim Arı kimdir, nedir , Nevşehir’e neler katar diye bir çok yazım oldu. Hatta bir yazımda Rasim Arı sen ne ayaksın başlıklı bir köşe yazdım. Nevşehir’li adeta Rasim Arı’yı CT Haber vasıtasıyla tanıdı. Hatta daha açık söylemek gerekirse Nevşehir bir çok medyası Rasim Arı’yı yerden yere vururken , parayı nerden buluyor, memur gibi sıfatlarla hakaret ederken , Arı vız vız diye dalgalar geçerken CT Haber olarak aday adaylığı öncesinden adaylığa kadar Rasim Arı’nın kim olduğunu , iyi bir Başkan adayı olduğunu, çalışmaları ve vizyonunu geniş olduğun bir çok kez yazdık arşivlerimize bizim kanıtımızdır. Tek Tek bakabilirsiniz ! 

Biz bu yazıları da bir menfaat veya para karşılığı da yazmadık. Bunu en iyi Başkan Rasim Arı bilir. Ancak insan egosu demekki eleştiri olunca dostum diyenler bir andan sırtınızı döner size neden CT Haber eğrilip bükülmez , parayla satın alınmaz hatta elde avuçta hiç durmaz. Neyse doğru öyle dümdük adamın yüzüne söyler yada yazar. Şükür çekincemizde yoktur. 

CT HABER’DEN KORKUNUZ NE SİSTEME DAHİL OLMAYIŞI MI ? 

Bas bas sosyal medya başta olmak üzere gerek yerel haberlerde 100 gündür ne yaptık ? Yapısal reformlardan , iş makinalarına , mali kaynaklardan , personel işlerine bir çok konuyu konuşmaya halkı davet edenler ne hikmetse neden çekinip korktularsa güvenliklere talimat vererek CT Haber’i almayın derler hadi basın olarak soracaklarımızdan korktunuz. Halka açık olan bir yere kentin Yerel haberini neden almazsınız ? Bir çekingeniz mi var ? Bir yanlışınız mı var ? Yoksa kapalı kapılar ardında yaptıklarınızı biliyoruz yazıyoruz diye aklınızca CT Haber ve dolayışıyla bana ültimatom mu veriyorsunuz ? Yoksa bütün herkesi tavladınız halkın sesi olmakla gurur duyan CT Haberi tavlayamadığınız da baskılar susturmaya mı çalışıyorsunuz ? 

AK PARTİLİ SİYASİLER SİZ NE İŞE YARARSINIZ HELE BİR DEYİN BAKALIM 

Nevşehir AK Parti İl Başkan Mustafa Rauf Yanar başta olmak üzere Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’ye de seslenmek istiyorum. Nevşehir’i tek başına Rasim Arı ve aveneleri mi yönetiyor sizin koltukta asılı ceketten farkınız yok mu ? Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar deseniz karşıdan laf atmasın partiyi eleştirmesin sosyal medya hesaplarından yazmasın diye partiye alınmışa benziyor. Oda sosyal medyadan yazmıyor belki ama Genel Merkeze rapor yazıyor....

Yoksa doğruları hiç çekinmeden cesaretle yazan bir medya kuruluşu sizin demi işinize gelmiyor. Unutmadan söyleyelim gün gelir bizi almayanlar sizi de o partiye ALMAZLAR çünkü hep böyle oldu siyaset Nevşehir’de…. 

Nevşehir’de politika yapmasını bilmeyenler hep siyasetin çarkından geçip öğütülerek gittiler. 

BAŞKAN ARI YOKSA HALKI KANDIRIYOR MUSUNUZ ?

110.000 kişilik Nevşehir’de 100 gün yaptıklarını anlatacak bir Başkan düşünün anlatmak için böyle bir programa Nevşehir’in kaç lirasını harcadığı da meçhul şimdi çıkarlar Nevşehir’in bir TL sine dokundurmam sponsor bulduk derler peki o sponsorlar hangi şeyler karşılığı size destek oluyorlar. Peki 100 gün yapamadıklarınızı ne yapacağız onu da anlatacak mısınız halka mesela hani seçimlerden önce Bakanlar sırada idi, Japonlar Nevşehir’in havalanında yatıyordu. Yok stadyumu yapacağız, Yok okulları taşıyacağız sonra seçimlerde oy kaybedeceğiz korkusu ile geri vites yapıp Merkezdeki Meslek Liselerini taşıma işini iptal edeceksiniz ? sonra seçim bitince yeniden taşımaya karar vereceksiniz ? 

Cuma günleri Halk toplantıları yapacaksınız halkımızla buluşacağız diye halka söyleyeceksiniz.. Halk sizi görmeye derdini anlatmaya gelecek siz milleti iş beceremeyen hatta vatandaşı hor gören örseleyen Belediye Başkan Yardımcılarınıza göndereceksiniz ? Başkan Yardımcıları ise zaten iş bitirmek yerine vatandaşa yukarıdan bakan cümleler ile adeta hakaret edecek. Başkan Arı, 100 günde yaptığınız gafları kırdığınız cevizleri de ilerleyen zamanlarda anlatacağız yazacağım. Yazımızı fazla uzatıp arada kaynamasını istemiyorum.   

Haberlerde ve sosyal medya da ve bir çok videoda Rasim Arı’nın tevazu, şeffaflik ve gönül adamı profili çizerek halka sevimli gözükmek için defalarca yaptığı düzmecelerden biri mi yoksa ?

Rasim Arı sokakta gezer, halkla hasbihal eder sarılarak iş bitireceğini mi düşünür yoksa vatandaş hastasını anlatır yardım ister ne hikmetse o vatandaşa yardım gitmez ama ne hikmetse tüm bu olaylarda ve diyalog sırasında Arı’nın kameramanı kayıttadır.

Video hemen hazırlanıp, sosyal medyada servis edilir.

Önce sosyal medyada, ardından gazete ve televizyonların internet sitelerinde “Başkan Arı’nın ilk icraatını yaptı, vatandaşlarda ayrımcılığa son verdi” manşetleriyle haber olarak yayınlanır. 

Sonra ülkenin sanatçılarına laf atar onla öğünür sosyal medya hesaplarında peki ya Ankara sosyal medya hesabını daha dikkatli kullan uyarısını neden kimse ye anlatmaz…. 

Peki İstanbul’daki yanındaki ekibi aç gezerken lüks Marka arabada ve lüks otelde kalması yada boğaza karşı yenen yemek neden unutulup sosyal medya hesabında paylaşılmaz hangi iş adamına ait arabaya bindi İstanbuldaki gezide Nevşehir’de de yakında hangi işleri bu iş adamı alacak bunları demez..

Ek bilgi: Daha önce de yine bir mitinginde millete, “Ben sizden birisiyim, eşitlik, yoksulluk”falan filan diye konuşurken de kolundaki saatin ve giydiği takımın kaç lira ettiği , ayağındaki ayakkabının fiyatını neden açıklamaz…. Gerçek , dürüst fakir kaldı mı memlekette ? 

Devam edelim, herkesin Başkanı olarak ayrımcılığa ve AK Partiyi ülke genelinde savunan bir profil çizen Başkan Arı bir çok ulusal konuyu sosyal medya hesabından aklınca medyatik popularist paylaşımlar yapar.

Ankara’ya şirin gözükmek için bunu yaparken de kendisinden önceki Belediye Başkanını zan altında bırakır.

Önceki başkanlar personele çok maaş vermiş, ihaleleri pahalıya yapmış kendilerine özel işler yapmışlar diye Hem bu algıyı dolaşıma sokar hem de bu uygulamayı kaldırdığı için kendini kahraman ilan ettirir.

Bir taşla iki kuş!

Rasim Arı halkı kandırıyor!


Nevşehir Belediyesinde çalışanlara sordum, “Nevşehir Belediye Başkanı nasıl çalışması, kişiliği tutum ve davranışları ?” Dediler ki, "Rasim Başkan çok farklı biri kendisi kimseyle kötü olmaz ama mutlaka bir kötü karakterde yanında biri sizle kötü olur dediler. Rasim Sarı diye biri var bizi yapmadığı yok dediler. Biz ne Hasan Ünver’den nede Atilla Seçen’den böyle bir şey görmedik dediler. 

Geçtiğimiz günlerde bir yazımızda da ayakkabı silen belediye çalışanını yazmıştık. 3-4 kere milletin içinde olmuş bu olay kim söyledi diye adam aramaya çalışanlardan ne beklersin. Hiç ayak sildirme olur mu diyen bir Allahın kulu yok… 

Ezcümle, millet hizmete doymuş, macera peşinde. Umarım bu maceranın sonu kötü olmaz... Kimse de yüzüne çıkıpta Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Bektaş Demir’i hangi kriterlere göre Belediye Başkan Yardımcısı yaptın yoksa bir habere kızıp mı Başkan yaptın demez diyemez. 

Neyse Nevşehir’de Lale Devri bitti Fetret Devri Başladı gibi gözüküyor.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Edım - 52 yaşındayım il dışında ikamet ediyorum ama gelişmeleri yakından takip ediyorum esat kıratlıoğlunun bir sözü var herkes layıkıyla yönetilir erken diyeceğim ama şimdiden geleceği gösterdi başkan cok yazık bu ile getti 5 yıl daha yazılanlar doğru veya yanlış ama bir koku var

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 14:30
08

Nevsehirim - @Kaya 06 nolu yoruma cevabı: Once yollari tek seritten kurtarin her yer otopark, gecmeye yer yok...cikip biraz disari dolasin nevsehirin haline bir bakin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Temmuz 10:28
05

Kamil - Bence biraz kitap okuyup, dil bilgisi çalışmalısınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 12:43
04

Gizem Okur - Daha 15 yaşında bir kız çocuğuyum doğruyu yanlışı birbirinden ayırt edebilen bir kız çocuğu ama sizler üniversite mezunu olan vatandaşlarsınız nasıl halkın seçtiği başkana çamur atarsınız tabi siz hiç hata yapmamış olan insanlarsınız ya o yüzden beyninizi kullanamıyorsunuz ne demek bende sizdenim bende yoksul aileden geliyorum diyince hala o durumda mı olması gerekir belirli miktar geliri olmayan bir insan nasıl başkan adayı olarak seçilir? Tabi sizin gibi insanlar el altında para yemeğe alışkın olduğunuz için böyle şeyler size ters bir insan partiye mâl edilemezken siz insan varlığı ile parti adı karalamaya çalışıyorsunuz MUSTAFA AÇIKGÖZ VE MUSTAFA RAUF YANAR a gelince ya Allah aşkına ben bunları yazarken deli oluyorum siz utanmıyorsunuz hani diyorsunuz yardımcılarına danışmanlarına yönlendiriyor diye siz bir vatandaş danışmanın yanına gidildiğinde bizzat kendim olarak örnek vermek istiyorum 15 yaşında bir kızın sorununu dinleyip çözüyorlar bak 15 yaşımdayım diyorum Benim sıkıntımı gideren insanlarla sizin ne derdiniz olabilir sizin sadece çamur atmak halkın kafasını karıştırmak gibi bir derdiniz var bunuda anca aptal insanlar yapa bilir 15 yaşımda bunu ben yazıyorsam bu haberi yapan insam zekası 15 yaşında bir insan zekası ile ölçülemez

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 11:57
03

Mehmet Şahin - Bence yazı biraz intikam kokuyor toplantıya alınmadım diye yazılmış bir yazı somut hiç bir şey yok sadece dedikodu

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 11:02
02

Ibrahım - Tek basına calısıp basa gelen bir belediye baskanı olan Rasim arının bir hatasını görmedim söyleyeceginizi imamoglu gibi kıvırtarak degilde sunları yapmıyor diyerek anlatsanız belki daha rahat okur ne demeye calıstıgınız anlardık bir Nevsehirli tavsiyesi olsun .

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 10:25
01

Nosyoni - Size iyi niyetli olarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Lütfen Türkçe dil bilginizi geliştirin. Çünkü yazınızda çok fazla devrik cümle kullanmışsınız ve yazım hatası yapmışsınız.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 00:05

Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?