Tarafım

Haberciliğin en tartışmalı ilkelerinden biri de tarafsızlıktır. Tüm medya organları haberciliğin tarafsızlık, objektiflik, nesnellik ilkelerine sahip çıktıklarını güçlerini bu ilkelerden aldıklarını dile getirir. Medya organları reklamlarında bu olgulara vurgu yapar. Habercilikte en ideal olan bu ilkeler doğrultusunda haber yapmaktır. Bu ilkeler haberciliğin en temel yapı taşıdır.

Tarafsızlık teorik olarak mümkün olsa da uygulamada pek de mümkün değildir.. Her insanın bir dünya görüşü vardır. Olay ve olguları baktığı pencereden değerlendir. Bir fotoğraf çekmeye benzer haber yapmak, baktığın açıyla çekersin fotoğrafı. Baktığın yerden nasıl görürsen o açıdan haberi kaleme alırsın.

Ben de tarafımı açıklıyorum. Herhangi bir partinin tarafı değilim. Ne a partisi ne b partisi. Partizanlıkla habercilik yapamazsın zaten. Partizanlık ile yapacağın propaganda olabilir ama habercilik olmaz. Halkın yanındayım her zaman çünkü bize bu gücü veren halktır. Halkın bize verdiği güç ile habercilik yapabiliriz.

Nevşehir’in yanındayım, Nevşehir’in daha ileriye gitmesinin tarafıyım onun için yazılar kaleme almaya devam edeceğim. Benim tarafım Nevşehir’in sorunları, Nevşehir’e verilen sözlerin takipçisi olmak. Nevşehir’in lehine olan durumların yanındayım. Nevşehir’in aleyhine olan durumların karşındayım.

Ezenin değil, ezilenin yanındayım. Gücünün yanındayım ama Nevşehir’in gelişime katkı sağlayacak gücün. Nevşehir’e yatırım yapacak gücün yanındayım. Eğitim, trafik, alt yapı, işsizlik sorunlarının karşısındayım çözümlerin yanındayım.

Nevşehir Belediyespor’un tarafındayım. Şehrin takımın başarı için yapılabileceklerin yanındayım. Destek kampanyalarının en büyük destekçisiyim.

Hacı Bektaş Veli, Mahzuni Şerif gibi Nevşehir’in önemli değerlerinin tarafıyım. Nevşehir’in kültür mirasına sahip çıkacakların yanındayım. Nevşehir’in geleneksel el sanatların yaşaması için elimden geleni yapacağım. Toprağa hayat veren üstatların tarafındayım. Birbirinden kıymetli mesleklerinin ölmesinin karşısındayım.

Derdimiz Nevşehir Diyerek çıktığımız bu yolda daha güzel bir Nevşehir’in çalışmanın tarafıyım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ufuk Azbay - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?