Önceden Yediğin Hurmalar, Bir Gün Gelir Seni Tırmalar !

Haydi bismillah dedik ve belkide yoğun bir haftaya başladık. Bu hafta köşe yazmamak olur mu derken kendini akıllı sana boyu ufak bir şahsiyetin lafı ile aldım kalemimi elime icimizde geçenleri yazalım dedim. 

Hikayemi yazsak, haber mi yazsak, şu mu, bu mu derken kendimizi köşe yazımızda bulduk yine, bir dinlenme modu oluyor çoğu zaman köşe yazısı, ya da bir sıçrama öncesi ok'un yayını iyice germek için nefeslenip tekrar atağa çıkma yeri oluyor...

Memleket bizim memleket, yer bizim yer, insanlar bizim tanıdığımız Ahmet, Mehmet. Gelmiş adamlar bizim bildiklerimizi hadsizce bize tarif eder olmuş, bize racon keser olmuş, cümle ve kelime yarışları ile poh pohlar olmuş, tabiri yerindeyse gaz alarak, pansuman yaparak o iş bende diye ağalarına iş hallettiklerini, becerikli olduklarını söyler olmuşlar...

HADİ ORDAN...

Milli görüşün lideri rahmetli Necmettin Erbakan Hocamızın dediği gibi hadi oradan diyoruz bu tarz kisvetsiz ne olduğu belli olmayan, kim olduğunu anlattıkları kadar bildiğimiz insanlara.

MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI!

Hani o meşhur maymun smile varya what sapp ta çok kullanılır, işte o maymun var ya o maymun ..... gözünü açtı artık.

NE ZAMAN DİDİM HACI!

Geliyor eş, dost, tanıdık cümle ahali, ya biz sana demedik mi ? Biz sana söylemedik mi ? Biz sana anlatmadık mı ? Bende dedim ki o tabiri değiştirerek "NE ZAMAN DİDİN HACI! diye, bir kahkaha tufanı koptu ekmek teknemizde !

HAZRETİ ÖMER BELİRTMİŞ, BİZ KİMİZ Kİ ?

Bir insanı tanımak için, Ticaret yaptın mı ? Yolculuk yaptın mı ? Komşuluk yaptın mı ? valla bunları yapmadık ama, bunlara eş değer hatta daha fazla şeyler yaptık ! Bedenimizi, insanlığımızı, mesleğimiz ile ağzımızdan çıkan söz ile karakterimiz ile duruşumuz ile söz verdik ! Bizden yana sıkıntı yok elhamdulillah, ama insan bu KAVUN, KARPUZ dan da anlamayız ki biz iyimi kötü ne bilelim ? Branşımız değil çünkü ?

HAYAT HERGÜN BİR TECRÜBE ÖĞRETİYOR !

Yıllardır İstanbul/Maltepe'de oturan üniversite de ev arkadaşlığı yaptığım, ailece de görüştüğümüz bir kardeşim, siyaset ile ilgilidir kendisi, AK Partilidir ve buralı olmamasına rağmen haber sitemi takip eder. Bizim Nevşehir heyetinin Maltepe'de de programının olduğunu duyunca, CAN TAŞKIN dan sempatisi var şehre, varıyım gidiyim, hem tanışıyım hemde benle olan dostluğunu iletmek istemiş.

BİR KİŞİNİN SÖYLEMİ, KARDEŞİMİ ÇOK RAHATSIZ ETMİŞ !

O kadar üzülmüş ki dostum, arkadaşım benim hakkımda o kişi tarafından söylenen o ifadeye, çünkü haberlerimide takip ettiği için, şok olmuş ! Hiç kapak kaldırmadan program sonrası yavaşca ayrılıp mekandan, bana anlatma gereği duymuş.

O KADAR, KÜÇÜK Kİ DÜNYA! O KADAR BÜYÜK Kİ ALLAH!

Allah o kadar büyük ki, yerin altında kulak vardır, dünya küçüktür sözlerini, kulu olan CAN TAŞKIN'a duyurur işte eyy insanoğlu. Hayatım boyunca, kalabalıkta şekil yapıp tenhada 3,5 atan insanlardan olmadım! Kalabalıkta ki şeklinizin özürü tenhada olmaz!

Kötü söz sahibine aittir! Fıslak ve çapsız insanlar sadece arkadan konuşur! İTE,KÖPEĞE MEYDANI BOŞ BIRAKACAK DEĞİLİZ EVVELALLAH !

YANLIZ HURMA ÇEKİRDEKLERİ, NEVŞEHİR'DE HER ORTAMDA MİLLETİN AYAĞINA BATMAYA BAŞLAMIŞ, ÖNCEKİ YEDİĞİNİZ HURMALAR BİR GÜN GELİP SİZİ TIRMALAMASIN ?

DEDİKODU VE GERÇEĞİ AYIRT EDECEK KABİLİYET VE YETENEĞİMİZ VAR, HALININ ALTI PİSLİK DOLU, DAHA DA ALMAZ GAYRI, ZATEN TAŞMIŞ TAŞACAĞI KADAR!

SON OLARAK DEDİKODU İLE GERÇEK ARASINDA Kİ FARK ŞUDUR (BELGE, KANIT)TIR ! 

Bazen küçük bir ekrandaki sakallı kişinin üstündeki  bir atlet markasi bile kanıt olur. 

SAĞLICAK İLE KALIN...

CT HABER-CAN TAŞKIN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?