Nevşehir'de Her Yer Hop Hop Oynayacak

Evet 1 Nisan sonrası Nevşehir’de bir çok taşlar yerinde oynayacak hemde hop hop oynayacak. DEMEDİ DEMEYİN.. Oynacak deyince zil takıp oynayacağını da düşünmeyin! Seçim bitti her şey bitti demek yanlıştır. Asıl şimdi başlıyor.....

Nevşehir’de kamu kurumları, STK’lar, belediyeler hep çalışmama çalıştırmama üzerine kurulu bir düzen vardır. Çalışanda sevilmez doğruyu söyleyen hemen dostmuyuz diye sorgulanır doğruyu söylemekten korkan bir insan olduk. Herkes bildiği şeyi söylemeye korkar oldu. Hele telefonda konuşmaya tüm korkar oldular neymiş ya sesimi alırlarsa bir amcanın dediği kulağımda şuan MÜSLÜMAN ERKEK OLACAK , erkek gibi yaşayacak , mert olacak, delikanlı olacak, lafı sözünü esirgemeyecek. (Sakın Kadınlar öyle değil mi demeyin bu memleketin kadınları erkek daha erkek ) 

Söyle bir etrafımıza bakıyorum her yer tel tel dökülüyor. Kamu kurumlarında israf, adamcılık, adam kayırma, çalışmama o kadar çoğalmış ki çalışan biri görüldüğünde bu adamda show peşinde diyenler hat safahaya ulaşmış. 

Örnek Nevşehir ilinin gelmiş geçmiş en çalışkan Valisi , Emniyet Müdürü çalışmalarıyla , insanlıklarıyla örnek alınması gereken insanlar… Ama insanlara bakıyorum yüzlerine konuşamayanlar arkalarından atıyorlar. Eğer bu makam sahiplerinde hataları varsa yüzlerine diyin… Korkmamak gerek şu 1 saniyesine hükmedemediğimiz dünyada fırıldak olmaya gerek yok…. 

Neyse konumuz bu değil tabiki… Nevşehir’de yeni düzen nasıl olacak ? Yoksa hiç değişiklik olmayacak mı ? Yine çalışmama üzerine konulu düzen devam mı edecek ? 

Geçtiğimiz aylarda Gençlik Spor Müdürlüğündeki ayyuka çıkmış kirli işleri sizlere hemde canlı canlı ben verdim arkadaş benden şu şekilde aldılar diye bir Nevşehirli yanlış yaptığını anlamış teker teker anlatmıştı. Peki ne oldu….. sonuç derseniz 

Daha sürünceme de bekliyor… Hep de böyle önemli konularda ne hikmetse bahaneler sıralanır… Yok seçim bitsin , yok çocuğunun düğünü var, hele bir şu günleri bir atlatalım gibi bir çok bahane üretilir. 

Tabi idari yönden müfettiş gelir kuruma konuyla alakalı ifadeler alır müdür kapıda beklerken memur ne anlatabilir ki aslında konu o kadar net ve gerçektir ki muhatap müdür her kurumda bu işler var , beni alacak vekil yok gibi bir çok lafları sağda solda söyler bu dedikodularda bizim kulağımıza gelmektedir. Siz daha duymadınız sanırım !

Şimdilerde bahane aman partiye zarar verir yani açıklarsak; iyi o zaman bile bile yiyenlerin , kasıtlı hatalar yapanların, vatan millet sevdasıyız gibi görünüp vatana millete gem vuranları koruyalım mı ? Nevşehir’de neler oluyor beyler !

GERÇEKLER İLE KARŞI GELMEYİP GEREĞİNİ YAPMAYANLAR GÜN GELDİĞİNDE KOLTUK ELDEN GİTTİĞİNDE SOKAKTA DAHİ GEZEMEZLER ! 

Örnek ver derseniz gelmiş geçmiş siyaset , bürokrat, STK başkanı aklınıza kimi getirirseniz etrafınıza bakmanız yeterli.... Hamuduyla götürene ceza yok ama hiçbir suçun yokken 49,5 TL den ceza alı verirsin. Ne diyelim ilahi adalet diyorlar buna da…. 

Tabi Çok görmemek lazım Lalekent Nevşehir’e bunları…

İçimiz dışımız lale… Park Bahçelerde lale, hamam taşlarında, kurnalarda lale, caddede elektrik süslemeleri lale, başkanın odasında FETÖ’nun lale tabloları.

Nedir bu lale aşkı?

Nereden geliyor?

Osmanlı Lale Devrinden geliyorsa ki büyük ihtimal oradan geliyor diye düşünüyorum, o zaman işler daha da kötü.

Aslında, Lalenin suçu yok, 1718-30 arası Osmanlısında yaşanan Lale Devri tanımı sarayın ve sarayın efradının yaşam biçiminden kaynaklanıyordu, safahattan kaynaklanıyordu, Bütçenin yıkımı, ahalinin büyük tepkileri ile, Patrona Halil İsyanıyla sonuçlanmış.

“Zevk ve Sefa” İstanbul ahalisini çileden çıkarmış.

Ama bizim ağalar tarih bilmezler, tarihten anladıkları mehter marşı, İstanbul’un Fethi, Yavuz Sultan Selim’in Türkmen Alevilerini Anadolu’da kırarak, Çaldıran seferinin ardından Mercidabık ve Ridaniye seferleri ile hilafeti ve kutsal emanetleri İstanbul’a getirmeleri ve Nakşî geleneğin Kanuni Devrinde saraya çökmesi…

Bir başka tarihçi, Lale için bakın ne diyor?

 “Bir toplumun ruh halini anlamak için, o toplumun uğraşlarına bakmak gayet mantıklı olabilir.

Lâle sevgisinin özellikle Osmanlı Devleti’nin çöküş döneminin, en gösterişli zamanında  bir tutku haline gelmesi sosyolojik açıdan  değerlendirilmesi gereken bir konudur.

 Halk ve saray çevresinin bu çiçeğe karşı beslediği sevginin kaynağı, o dönemdeki iç ve dış durumlardan kaynaklanabilir. Artık Avrupa’daki  topraklarını kaybetmeye başlayan Osmanlı Devleti Pasarofça anlaşmasıyla girdiği barış dönemini, Lâle Devri adıyla yaşamıştır.

Bu dönemde padişah ve saray çevresi büyük bir israfa başlamış, halk bu dönemde ağır vergiler altında ezilmiştir. Bu döneme Lâle Devri denmesinin sebebi yeni yapılan bahçeler,saraylar, kasırların lâlelerle donatılmasıdır.

Saray çevresi ve halkın bunaldıkları savaş ortamından bir nebze de olsa güzel ortamlara uzaklaşma istekleri de bu tutkuya neden olmuş olabilir. “ 

Bayram değil, seyran değil, Can Taşkın nereden çıktı şimdi bu Lale muhabbeti demeyin, Lale Devrini kaleme bir çok kez aldık almaya da devam edeceğim. 

Nevşehir’de AKP’lilerde “Lale Aşkı” genlerinde var. AK Partililer demedim bakın vurguluyorum AKP’liler…

Hani şu Balıkesir eski Milletvekili Tülay Babuşçu vardı” 600 yıllık imparatorluğa 90 yıllık reklam arası sona erdi” diyen kadın, bu kadın Lale fabrikatörüydü, işi buydu, AKP’li belediyelere Lale satmak. 

Milletvekili olamayınca şimdi reklamlar bitti, hacizler başladı ama olsun, trilyon lale satmıştır ülkemize… 

Neyse,

Yazıyı, Lale Devrinin şairi Nedim’in meşhur mısraları ile bitirelim,

“Bu şehr-i Sitambol ki bî-misl ü behâdır,

Bir sengine yek pâre Acem mülkü fedadır.” 

Yani ;  Bu İstanbul şehri ki misli benzeri yoktur: Bir taşına bütün Acem mülkü fedadır. 

YEREL’de TEMİZLİK

Yani Nevşehir içinde artık feda edilecekler olacak belki ama Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı çalışmayan sisteme düzene çomak sokmuş ve gerekeni yapmaya başlamıştır.

HELAL OLSUN BAŞKAN CT HABER OLARAK HER DAİM YANINDAYIZ ! Sen yeterki yılma yılanların başını ezki yalanları ile senide kandırmasınlar...

GENEL’de TEMİZLİK

İçerdeki AKP’lileri temizlemeye hazırlanan bir Genel Merkezde olduğu gibi... Hani hep soruyorsunuz ya siz yandaşsınız, yalakasınız, tarafsınız, yok şu sunuz bu sunuz, Aslında bu yazı bile bizim ne istediğimizi çok açıkca söylüyor. DERDİMİZ NEVŞEHİR ! Bir Başka köşe yazısında buluşmak üzere kalın sağlıcakla...

Not: Yazılarımız ve haberlerimizi mutlaka 3-4 kez idrak ederek okuyunuz. Bazen haberlerimizde videolarımız oluyor onlarıda dikkatli dinleyin CT haber olarak hiç bir şeyi boşu boşuna yapmıyoruz

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Keloğlan - Devletın tüm ımkanlarını kendı icin kullanıyor valı beyde yoktur ıkı tane makam aracı. Bu kısı ıkı tane makam arabası kullanıyor bunlara ayrı ayrı şoför ıkı tane makam odası Ikı tane özel kalem çaycı fotoğrafçısı ıvır zıvır nerde bı yoğurdun bollu .bıyuklermız para yok dıyor nevsehırde bı spor ıl müdür u yolsuzluk la mılyarlaar götürsün

Yanıtla . 0Beğen 11 Nisan 23:27
01

Aslan Tunckara - Atı alan Üsküdar’ı geçti ..

Yanıtla . 0Beğen 10 Nisan 22:44

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?