Nevşehir Belediye Başkan Adayları Arı ve Kılıç'a Açık Mektup

Nevşehir, seçim havasına henüz girmemiş. Ortada  görünen adaylara şimdilik eşit mesafedeler. 

Nevşehir’de sokakta yaptığımız söyleşilerde , röportajlarda ve dost sohbetlerinden AK Partiye müthiş bir tepki var. Geçim sıkıntısı çeken halk başta olmak üzere AK Partiliyim diyen ve halen Partinin kenarında tutulmaya çalışan bir çok kesim seçim sıkıntılı ne olacak bu piyasalar diyor.

Nevşehir sanayisine , AK Partili bir çok siyasi nasıl girecek merak ediyorum. Çok yakında tüm mazlumların sesini siyasilere veya Ankaraya duyurmak isteyenlerin seslerini başta kamuoyuna duyurmak görevi olan CT Haber olarak dile getirdiğimiz bir çok konu da olduğu gibi Nevşehir sanayi esnafımızın da sesini tüm kamuoyuyla paylaşacağız.

Kamu kurumlarında dönen rantları da kamuoyuna paylaşacağız. Sakın sadece seçim haberi yazısı yazıyorsunuz diye bizlere sitem etmeyin. Şuan yerel seçim biraz daha ön planda olduğu için emin olun CT Haber seçimin nabzını tutuyoruz. Yoksa Devlet Hastanesindeki bir yetkilinin, Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün danışmanına ne dediğini de duyuyor biliyoruz. Nerede hangi işlerin nasıl yapıldığını da biliyoruz. İstifa edip istifası alınmayan sonra sağda solda alamadılar beni istifa mı diyeni bildiğimiz gibi Göreme’de dost sofrası kurup çay çorba içeni de biliyorum.

Nevşehir’de okul skandalı haberimiz sonrası bekleyen geç davranan Milli Eğitim Müdürlüğünü de takip ediyoruz. Soba başındaki patates keyfi yapılan bağların nasıl yapıldığını da çok yakında bunları tek tek irdelediğimizde herkesimin Nevşehir’de Yerel Medyanın ne olduğunu yerel medyada neymiş diyenlere göstereceğiz. Bu zamana kadar demek ki hata bizdeymiş diyoruz. Ve hatamızdan dolayı siz okuyucularımızdan daha ciddi bir şekilde haberlere eğilmediğimiz için sizlerden özür diliyorum. 

Dönelim yeniden Yerel Seçimlere ŞU SİYASETÇİYİM BEN BİLİRİM DİYENLERE BİR KAÇ KELAM SÖYLEYELİM GERÇİ OKUYUP ANLAYACAKLARINA EMİN DEĞİLİM ama biz genede söyledik diyebilmek için yazalım….

Siyasete girince, popüler olursun. O sebeple; sokağa inince sırların bilinir. El içine girince de ayıbın görünür...
Popülizm, bulanık akan Kızılırmak´a benzer. Nereye basman gerektiğini, nasıl adım atman gerektiğini bilmediğinde; ıslanmadan karşıya ulaşamazsın. Tabi ki, siyasetçi isen herkes senden bir şey bekler ve sen de her şeye hazır olmalısın.! 
Siyasetçi için ilk adım; karşısına çıktığı kalabalığa, kendi bakış açısını ve hayallerini anlaşılır bir biçimde iletmesi olacaktır. Seçmen; problemine çözüm, sorusuna cevap, karşına geldiğinde iyi muamele bekler.  
Kampanya, halk muhatap alınarak yürütülür. Bir de kampanyada sana taraf olanlar vardır. Algı ve propagandayı yürütür. Halk önünde senin aynandır. Senden çok çalışır. Senden çok algı verir bazen. O sebeple etrafına yığılanlara dikkat edeceksin. Seni köşe bucak tutup; falan yerde şunu dedim. Falan kişiye şu ortamda bunu dedim diyen, senin vaatlerin veya politik söyleminden ziyade, senin fanatiğin gibi duran bu kişiler, suya bırakılmış mayın gibidir.

Kontrolü zor, etkisi büyüktür
İktidarın en yıprandığı sürece girdik. Dolayısı ile Rasim Arı için zor bir dönem. Kendisi hakkında oluşan olumsuzluklarla birlikte, iktidarın da olumsuzluklarına göğüs germesi gerekecek... AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, yerel siyasette Üç dönem Nevşehir AK Parti milletvekilleri yapmış veya hali hazırda yapan kişilerin , Nevşehir AK Parti Teşkilatı, Üç dönem Nevşehir Belediye Başkanlığı yürüten Hasan Ünver’in ve şimdiki Belediye Başkanı Atilla Seçen’in  o zamanın şartları ile yaptığı ve yapmadığı şeyler kimi zaman avantaj, kimi zaman dezavantaj olarak karşısına dikilecek. Rasim Arı’nın şahsı ilerleyen günlerde kendi şahsi ile ilgili beynelmilel yazı yazdığımızda bunları da yazacağım. Şimdi bu yazının konusu değil

Halk İktidara bir ceza vermeye hazırlanıyor eğer ki iyi bir çalışma yapılmazsa vatandaş, verilen sözleri yerine getirmeyen 15 yıllık siyasilerin ahını RASİM ARI’ya kesmeye hazırlanıyor. Hani her iş bitti diye düşünen daha siyaset nedir. Nevşehir nedir bilmeyenler kulağınıza küpe takın bu sözleri mi ? 

Gelelim bir adayını açıklayan MHP’ye yine geçmiş dönemlerde olduğu gibi sosyal medyada tanıtım yapacağız derseniz. Sizin içinde bundan önceki dönemlerdeki gerek Milletvekili seçimlerinde elinizle 2. sıraya Mehmet Varol'u koyduğunuz seçimler gibi bu seçimde hayal....

FİLİZ KILIÇ’ın NEVÜ’de yaptıklarını zaman içerisinde CT Haber’de bol bol göreceksiniz. Neler olmuş Eski Rektör Kılıç döneminde bunları tek tek kamuoyuna sunacağız. Daha şimdiden MHP kulislerinde en az bilinen kişi olduğu için hakkında birçok şey konuşuluyor. Göstermelik hayırlı olsun mesajları atanlar neler neler diyor. Hayatında önemsiz gördüğü birçok detay çarşıya dökülecek. Bu olaylara karşı sabrı ve tavrı denenecek. Bilindikçe bu makama değer-değmez hesabı yapılacak. 
Halk terazisi hatalı tartmaz, yanlışı tercih de etse, tartısı önemlidir. Neticede kendilerine idareci seçiyorlar. Adaya kalan, kendini ifade etmesidir. Ticarete , Nevşehir’de yön veren bir çok ismi de yeri geldiğinde hiç çekinmeden yazacağım. Yerel Medya nedir nasıl olmalı hep birlikte göreceğiz. Bizi takip etmeye devam edin… 

Diğer siyasi parti adayları belli olmadığı için yazmadım.Maillerinizi beklerim.

ct-haber@hotmail.com

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Can Taşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?