NEVÜ Rektörü Ne Yapmaya Çalışıyor?

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde mobbing ve huzursuzluktan sonra aklın almadığı işler olmaya da devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde mobbing ve huzursuzluktan sonra aklın almadığı işler olmaya da devam ediyor.

NEVÜ'de akademisyen ve idari kadroyla yaptığımız görüşmeler ve konuşmalar sonrası bizlere birçok akademisyen ve idari kadro mensubu şunları anlatıyorlar. 

İŞTE O KONUŞMALARDAN DİLE GETİRİLENLER 

Semih Aktekin’in göreve geldiği günden itibaren yaptığı icraatlar incelendiğinde Semih Aktekin Cumhur ittifakını hasım, millet ittifakını hısım bellemiş görünüyor.

Son bir haftada Rektör Semih Aktekin’in nispet yapar gibi, adeta gözümüze sokarcasına yaptığı iki olay bu iddiamızı doğruluyor sanki.

Geçtiğimiz hafta Rektör Semih AKTEKİN imzasıyla Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Türk Eğitim Sen (TES) üyesi 14 kişinin yeri değiştirildi ve bir nevi sürgün edildi. Bu hafta ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Nevşehir Şubesi Başkanlığı arasında, lisansüstü eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı. Üniversite kurulduğundan beri bir ilk yaşandı. Eğitim İş Sendikası ilk defa üniversiteye girdi, Rektörlük makamında ağırlandı, Rektörle eğitim alanında protokol imzaladı.

Kendimizi Engelleyemiyoruz. Aklımızda Acayip Sorular. Bulduğu her fırsatta beni Cumhurbaşkanı atadı diyerek kendine zırh giyinmeye çalışan NEVÜ rektörü yaptığı icraatlarla adeta Cumhur ittifakı seçmenlerini perişan ediyor.

Cumhur ittifakında oyuncu değişikliği oldu da haberimiz mi olmadı? Yani Cumhur ittifakından MHP çıktı da, Millet ittifakının baş aktörü CHP cumhur ittifakına mı geçti? Semih Aktekin’i Sayın Cumhurbaşkanı atamadı mı?

Semih Aktekin önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde Cumhur ittifakının ömrünü tamamlayacağını düşünüp, millet ittifakına selektör mü yapıyor?

Ankara bürokrasisi cevvalce millet ittifakı üyelerine direnirken ( Kılıçdaroğlu’nun kurumlara alınmaması gibi ) rektör Aktekin’in CHP seviciliği nereden geliyor?

Soruların cevabı ne olursa olsun ben şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; Semih Aktekin kocaman bir alkışı hak ediyor.

Neden mi? Çünkü CHP’nin, İYİ partinin, velhasıl Millet ittifakının yapamadığı muhalefeti gizlemeden, saklamadan aslanlar gibi yaptığı için.

Neden mi? Çünkü 75. Sırada teslim aldığı üniversiteyi 135. Sıraya gerilettiği için, Neden mi? Çünkü yaptığı mobingle üniversiteye kilit vurmaya az kaldığı için. Neden mi? belki de en dikkat çekici olan şey de bu. 

Çünkü Profesörlüğü ve doçentliği hakkında şayialar olmasına ve bu konuda en küçük bir açıklama yapmamasına rağmen Cumhurbaşkanlığı, YÖK, Cumhuriyet Başsavcıları, STK’lar ve Akademisyenlerden korkmadan, çekinmeden keyfine ve menfaatine göre işler yapabildiği için. Yiğidin hakkını yiğide veriyoruz. Kendisini bu cesur davranışları için yürekten alkışlıyoruz. şeklinde konuşuyorlar. 

Yapılan tüm bu değerlendirilmeler ışığında NEVÜ Rektörü Semih Aktekin ne yapmaya çalışıyor CT Haber olarak merak ediyoruz. 

19 Nis 2022 - 18:18 - Gündem