NEVÜ’de Ülkücüler Zulüm Görüyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Türk Eğitim Sen (TES) üyesi 14 kişinin yeri değiştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Türk  Eğitim Sen (TES) üyesi 14 kişinin yeri değiştirildi.

NEVÜ’de huzursuzluk git gide hat safhaya çıkıyor.

Yerel ve ulusal medyalarda NEVÜ Rektörü Semih Aktekin ve Rektör Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu akademik kariyerleri hakkında çıkan haberler sonrası hiçbir açıklamada bulunmadılar.

Geçtiğimiz aylarda da Nevşehir TES Üniversite’de görevli akademisyenler arasında yapmış olduğu anket mobing ve mutsuzluğu gözler önüne serdi. 8 Nisan 2020 tarihinde NEVÜ Rektörlüğüne vekaleten atanan Semih Aktekin ne hikmetse 2 yıl boyunca TES üyelerine rotasyon adı altında görev değişikliği yapmazken TES in anketi sonrası Ülkücü görüşlü, Milliyetçi görüşlü 14 akademisyenin bir anda yerleri değiştirildi.

Üniversiteli akademisyenlerin aralarındaki konuşmalara göre; NEVÜ’ye geldiğinde Ülkücülerin hükümdarlığını bu üniversitede bitireceğim diyen Rektör Semih Aktekin’in uyguladığı mobbing ve ülkücü camiaya yaptığı zulüme MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir MHP İl Başkanı İlhan Kaya , Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik ve Nevşehir TES İl Temsilcisi Tayfur Urgenç’i zulume karşı göreve davet ediyoruz.

15 Nis 2022 - 17:14 - Eğitim