Kapadokya’da Turizm Haftasına Büyük İlgisizlik

Ülkemizin en önemli Turizm Bölgelerinden biri olan Kapadokya Bölgesinde Turizm haftası Turizmciler ve Protokol tarafından umursanmadı.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Ülkemizin en önemli Turizm Bölgelerinden biri olan Kapadokya Bölgesinde Turizm haftası Turizmciler ve Protokol tarafından umursanmadı.

Her yıl Milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Nevşehir’de 15-22 Nisan ‘Turizm Haftası’ dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bugün tören düzenlendi.

Nevşehir’de ‘Turizm Haftası’ nedeniyle önceden düzenlenen şatafatlı törenlere TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), NERO Nevşehir Rehberler Odası), Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve ilçe belediyelerden birçok katılım olurdu. Ancak bu yıl Valilik önünde düzenlenen törene sadece İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı ve kalabalık bir görüntü oluşturması için Müdürlük personelleri katıldı.

Türkiye’nin göz bebeği Kapadokya Bölgesinde turizmin önemsenmediği ve Nevşehir’in birçok konuda olduğu gibi turizm konusunda da sahipsiz kaldığı görüldü.

Bu yılki ‘Turizm Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene, turizme katkı sağlayanların ve protokolün katılmaması Kapadokya Alan Başkanlığının kurulmasının ardından, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün umursanmayan bir kurum haline geldiği gözler önüne serildi.

15 Nis 2022 - 12:00 - Gündem