MSÜ Nevşehir Birincilikleri ve Türkiye 25.liği Altınyıldız Kolejlilerin!

Altınyıldız Koleji 2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavı sonuçlarına göre bütün alanlarda Nevşehir Birincilikleri kazanarak Türkiye 25.liğini  kazanma başarısı elde etti.

Altınyıldız Koleji 2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavı sonuçlarına göre bütün alanlarda Nevşehir Birincilikleri kazanarak Türkiye 25.liğini  kazanma başarısı elde etti.

Altınyıldız Kolejinden yapılan açıklamada;

"Her sınav döneminde başarılarıyla gündeme gelen, istikrarlı yönetimi, başarılı ve seçkin öğretmen kadrosuyla, birbirinden başarılı öğrencileriyle başarılarına yeni başarılar ekleyen Altınyıldız Eğitim Kurumlarında "BAŞARI BİR GELENEK" olarak devam ediyor.

Türkiye'nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Liseleri 2021 yılında olduğu gibi 2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavı sonuçlarına göre bütün alanlarda Nevşehir Birincilikleri kazanarak Türkiye 25.liğini kazanma başarısı elde etti.

2022 MSÜ sonuçlarına göre Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseliler tüm alanlarda (Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Genel ) Nevşehir birinciliklerini kazanarak Türkiye’de ilk yüz derecede; 25,34,37,42,62,69,98 derecelerini elde ederek Türkiye’nin en başarılı öğrencileri arasında haklı yerini aldılar. Türkiye 286. lığı derecesiyle sadece ilk 300 derecede 8 derece elde ettiler.

Altınyıldız Eğitim Kurumları Liseleri; Fen ve Anadolu Lisesi bağımsız değerlendirme kuruluşları tarafından 2022 yılında Nevşehir’in en kaliteli ve en başarılı Koleji seçilmiştir.

Mezun verdiği 2002 yılından itibaren Nevşehir ve Türkiye dereceleri kazanan öğrencileriyle her alanda başarıdan başarıya koşan Altınyıldızlılar, Nevşehir'in eğitimde gururu olmaya devam ediyor.

Altınyıldız Koleji öğrencileri, gelecek hedeflerine ulaşmak, ülkesi ve milleti için başarı yolculuğuna istedikleri üniversiteleri kazanmak amacıyla şartlar ne kadar zor olursa olsun, okullarının, öğretmenlerinin ve ailelerinin desteği ile durmaksızın çalışmalarına ivme kazandırarak devam etmektedirler.

Akademik başarının yanı sıra bilimsel, kültürel ve spor alanlarında Dünya, Avrupa, Türkiye ve Nevşehir dereceleri kazanan, Nevşehir halkının en çok takdir ve tercih ettiği Özel Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğretmen kadrosu kalitesi ve tecrübesiyle Türkiye’nin en seçkin öğretmen kadroları arasında yer almaktadır.

2022 Üniversite Sınavına büyük bir moralle hazırlanan geceli gündüzlü çalışarak öğrencilerimizin kazandığı Askeri Okullar Sınavı başarımızda emeği geçen yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimizi kutluyoruz" denildi.

15 Nis 2022 - 10:05 - Eğitim