Ulusal MATBEG Yarışmasında Altınyıldız Farkı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye çapında düzenlenen ulusal Matematik olimpiyatlarında aldıkları Türkiye dereceleri ile ulusal düzeyde düzenlenen yarışmaya damga vurdular.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye çapında düzenlenen ulusal Matematik olimpiyatlarında aldıkları Türkiye dereceleri ile ulusal düzeyde düzenlenen yarışmaya damga vurdular.

Altınyıldız Kolejinden yapılan açıklamada;

"Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri başarılarıyla fark oluşturmaya devam ediyorlar. Türkiye çapında düzenlenen ulusal Matematik olimpiyatlarında aldıkları Türkiye dereceleri ile ulusal düzeyde düzenlenen yarışmaya damga vurdular.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Eğitim yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile fen zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla Ulusal düzeyde düzenlenen MATBEG yarışmasına katılmışlar ve öğrencilerimiz

YUSUF ŞAHİN %1'lik dilim Türkiye 1.si

ÖMER ÇETİN %1'lik dilim Türkiye 1.si

DOĞA DEĞERLİER %2'lik dilim Türkiye 2.si

SOLEY ECE İLLEEZ %3'lük dilim Türkiye 3.sü

MEHMET BURAK KARAKAYA %3'lük dilim Türkiye 3.sü

MUSTAFA AKDEMİR %3'lük dilim Türkiye 3.sü

BERAT ARIK %5'lik dilim Türkiye 5.si oldular" denildi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı; ‘Öğrencilerimizin böylesine başarılı sonuçlar alması bizleri son derece mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye’nin Geleceğini Yetiştiriyoruz sloganıyla çıktığımız bu yolda öğrencilerimizin Ulusal Düzeyde yapılan bu yarışmalarda Türkiye dereceleri alması bizlerin geleceğe daha umutla bakmasını sağlamaktadır. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.’ İfadelerine yer verdi.

14 Nis 2022 - 10:05 - Eğitim