Nevşehir'de Turizm Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Yıllar süren ve Gines Rekorlar kitabına giren Veleddin Birsöz vakasının ardından göreve gelen Cengiz Ekici'nin de tayininin çıktığı Nevşehir'de turizm haftası vekalet bir il müdürüyle yapılacak.  

NEVŞEHİR(MHA) Yıllar süren ve Gines Rekorlar kitabına giren Veleddin Birsöz vakasının ardından göreve gelen Cengiz Ekici'nin de tayininin çıktığı Nevşehir'de turizm haftası vekalet bir il müdürüyle yapılacak.  

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir'de turizm haftası kutlamaları 15 Nisan 2022 Cuma günü Saat 10.00'da Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başlayacak.  

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte Türk Bayrağının göndere çekilmesinin ardından Vali İnci Sezer oluşturulan turizm haftası kutlama komitesince ziyaret edilecek.  

Turizmde Gelenekselden Dijitale Konulu panel NEVÜ Kültür ve Kongre merkezi Karavezir salonunda yapılacak.  

16 Nisan 2022 Cumartesi günü Devrent Vadisi vadi yürüyüşüne il protokolünün ve halkın ilgi göstermesi bekleniyor.  Bu etkinliğe katılmak isteyip aracı bulunmayanlar için aynı gün 09.00 da Valilik önünden araç tahsisi yapılacak.  

 “Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Kapadokya” konulu fotoğraf sergisi, 20– 22 Nisan 2022 (Çarşamba – Cuma) günleri 10.00 - 16.00 saatleri arasında Avanos Güray Müzede ziyaret edilebilecek.  

13 Nis 2022 - 12:16 - Turizm