Altınyıldızda 8.Sınıflar LGS Kampında

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri 5 Haziran 2022'de yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için çalışmalarına doludizgin devam ediyor.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri 5 Haziran 2022'de yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için çalışmalarına doludizgin devam ediyor.

Altınyıldız Koleji'nden yapılan açıklamada; '' Ara tatilin ilk üç günü öğrencilerimiz branşında uzman ortaokul zümre öğretmenleri ile konu tekrarlarını yaparken aynı zamanda soru çözüm saatleri ile çalışmalarına devam etmektedir. Kampa katılan öğrencilere verilen kaynaklarla da eksik konularını pekiştirmeleri hedeflenmiştir. Ayrıca birebir özel etüt ve sınav koçluğu sistemimiz ile öğrencilerimizin varsa konu eksiklikleri giderilip motivasyonlarının artırılması doğrultusunda çalışmalar sürdürülmektedir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim  Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.   

Mezun ettiği 1100 Öğrencisini Fen Lisesine, 680 Öğrencisini Anadolu Lisesine  yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 LGS’den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

   Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten  aynı zamanda Türkiye’nin Örnek okulu olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor ve 5 Haziran 2022'de yapılacak olan LGS sınavlarında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.'' ifadelerine yer ver.

Ekli Dosyalar

13 Nis 2022 - 12:03 - Eğitim