Meryem Ana Kilisesi Kaya Şehir'in Devamı Gibi Olacak

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, il merkezinde bulunan Meryem Ana Kilisesinin Kayaşehir'in devamı olarak algılanması gerektiğini söyledi.

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, il merkezinde bulunan Meryem Ana Kilisesinin Kayaşehir'in devamı olarak algılanması gerektiğini söyledi.

Yıllardır restore edilerek yeniden bölge turizmine kazandırılması beklenen eski cezaevi, Meryem Ana Kilisesindeki restorasyon çalışmalarının sürdüğünü ve 1.5 yıl içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, bu projenin Kaya Şehir'in devam olarak görülmesi gerektiğini dile getirdi.

İl Merkezinde bulunan Çan Kulesi ve Tarihi Hamamın da restorasyon yapılarak bölge turizmine kazandırılmasına da sıcak baktıklarını ifade eden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, her iki projenin bakanlık tarafından yapılmasını arzu ettiklerini ancak yapılabilecek yeni değerlendirmelerde bu iki tarihi birikiminde Kaya Şehir ve Meryem Kilisesine ek olarak düşünülmesi durumunda Nevşehir Belediyesinin de ilerleyen süreçte bu çalışmayı yapmayı düşünebileceğini sözlerine ekledi.

12 Nis 2022 - 10:39 - Gündem