Başkan Çetinden Sendikaların Yetki Süreci Açıklaması

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, sendikaların yetki sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.  

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, sendikaların yetki sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.  

Kamu Çalışanlarını Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalara üye olmaya davet eden Çetin, "Değerli Memur arkadaşım; unutmayınız ki, hak verilmez alınır. Mücadele edenler hep kazanamaz ama kazananlara bakın hep mücadele edenlerin kazandığını göreceksiniz.  

14 Nisan istifa için son gün, üyelik tarihi 15 Mayıs tarihi yetkili ama etkisiz sendikadan kurtulmak yeni bir başlangıç yapmak için son gündür.  

Bildiğiniz gibi memur maaş zamları 2 yılda bir ağustos ayında yetkili sendika ile hükümet temsilcileri arasında yapılan görüşmeler sonucu toplu sözleşmeye atılan imzalarla belirlenmektedir.  

Görüşülüyormuş gibi yapan ve üyelerine karşı tiyatro oynayan yetkili sendika, yüzde kaça imza attığından hatta ne zaman ne isteyeceğinden bile habersiz inanın.  

Memuru buçuklara mahkum eden Malum-Sen'den ise en geç 14 Nisan'a kadar istifa ederek kurtulursunuz. 

14 Mayıs'a kadar tüm sağlık çalışanlarını sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz.  

Sağlık çalışanlarının yetki verdiği ancak, bugüne kadar yetkisini çalışanlar lehine kullanamayan sarı sendikaya bir ders verme kırmızı kart gösterme zamanı gelmiştir.  

Kuruluşundan bugüne kadar sağlık çalışanlarının yanında olan, ilkelerinden asla ödün vermeyen Türk Sağlık Sen’e üye ol, destek ver, hep birlikte yarınlarımızı inşa edelim.  

Memur arkadaşım; kendin için, ailen için, gelecek güzel yarınlar için, haydi şimdi bir adım at.  

Hak sahibine, emanet ehline verilene kadar mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu. 

09 Nis 2022 - 13:09 - Gündem