Kardeşi Bylock'tan Tutuklanan Ebubekir Gizligider'e FETÖ Tepkisi

Nevşehir yine trend topic olmasın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakında 'Nedir Arkadaş Bu Nevşehir?' derse şaşırmayın!

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir yine trend topic olmasın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakında 'Nedir Arkadaş Bu Nevşehir?' derse şaşırmayın!

YANLIŞ HESAP! BAĞDATTAN DÖNERMİŞ!

Son yılların en popüler vilayetlerinden birisi olan Nevşehir, yine sosyal medyada trend topic olmayı başardı. Tabi ki her zamanki gibi yine siyasi bir konu ile birinci olmayı başardık maalesef.

SOSYAL MEDYA YIKILIYOR, OLAĞANÜSTÜ TEPKİ VAR!

Dün gece ki kararname ile gündeme adeta bomba etkisi gibi düşen Nevşehir eski AK Parti 24 ve 26.Dönem Milletvekili Ebubekir Gizligider'in Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atanması AK Partili kadrolarda büyük bir deprem etkisi oluşturdu. Gerek muhalefet partisi mensupları, gerekse birçok AK Partili sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdiler ve halada getirmeye devam ediyorlar. Pensilvanya'da FETÖ/PDY terör örgütü lideri ile verdiği fotoğraf karesi ülke gündeminde birinci sırada yer alırken, Türkiye genelinde birçok ulusal ve yerel basında Ebubekir Gizligider'in FETÖ ile ilgili bağlantısını mercek altına aldı.

FETÖCÜ GESİAD'IN ONUR MİSAFİRİYDİ

Türkiye'de birçok ilde olduğu gibi Nevşehir'de de faaliyet gösteren zamanın FETÖ Ticaret lobisinin toplandığı GESİAD'ın onursal konuğu olarak o dönem ki basın toplantısı da birçok sosyal medya hesaplarından yayınlanmaya başlandı. Hiçbir montaj ve sansür olmayan bu görüntüleri CT HABER olarak biz de hatırlatmak istedik.

İŞTE O VİDEO ⬇️

KARDEŞİ BYLOCK'TAN TUTUKLU KALDI

Bir dönem Nevşehir Milletvekilliği de yapan Ebubekir Gizligider'in kardeşi Nevşehir Devlet Hastanesi'nde görevliyken, kardeşi o dönem AK Parti Milletvekili olmasına rağmen bir gece FETÖ operasyonu ile tutuklanarak Bylock kullanma ve FETÖ terör örgütüne üyelikten Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak yargılanmıştı.

NEVŞEHİRLİLER AKTİF GÖREV ALMASINDAN RAHATSIZDI

Adı seçim gezilerinde özellikle patates çiftçisinin yer aldığı Derinkuyu ve Kaymaklı bölgesinde seçmenler tarafından seçim çalışması engellenen hatta yoğun tepkilerden dolayı bölgede çalışma yapamayan Gizligider, AK Parti'nin Nevşehir'deki sandalye sayısını üçten, ikiye indiren milletvekili adayı olarak da Nevşehir seçim tarihinde unutulmaz bir hezimete de imza atmıştı. Avukatlığı döneminde çiftçilerden haciz ve icra yolu ile mal varlıkları ve hesaplarına el koyarak bölge halkının ismini ezberlediği hatta bölgede çiftçilerin ismini dahi unutamadığı bir kişinin TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI gibi direkt çiftçileri ilgilendiren bir bakanlıkta yardımcılık görevini üstlenmesi Nevşehir'de birçok vatandaşı şaşkına çevirdi.

SANKİ BİR YANLIŞLIK YAPILDI

Bugün birçok ilde ki gazeteci arkadaşlarımız konu ile alakalı bizlerle de temasa geçerek Ebubekir Gizligider'in Nevşehir'deki siyasi hayatı hakkında bilgi aldı. Biz de olduğu gibi iftira atmadan hangi konuda hangi bilgiye sahipsek arkadaşlarımız ile paylaştık. Bazıları ise isim benzerliği olan başka birisinin yerine atandığını bile düşündü. Birçok kesim tarafından tepki gören bu atamanın uzunca bir zaman unutulmayacağına eminiz, yazılarımızın kifayetsiz kalacağı birçok faaliyetleri anlatmaya ise bizlerin de vakti yetmez. Nevşehir'de yerel bir basın kuruluşu olarak herkese tek tek izah etmek yerine gayet özet bir şekilde konuyu ve şehirdeki gündemi aktarmaya çalıştık. Tabi ki Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararını sorgulama haddinde değiliz fakat yapılan atama ile ilgili tepkileri de dile getirmek yerel bir medya olarak bizlerin de başlıca görevi.

İşte o paylaşımlardan birkaçı:

08 Nis 2022 - 21:48 - Siyaset