Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmalarının Üçüncüsü Konya’dan Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Kültür Sanat muhabirleri derneği tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları 9-10 Nisan tarihlerinde Selçuklu Belediyesinin ev sahipliğinde Konya’dan başlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Kültür Sanat muhabirleri derneği tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları 9-10 Nisan tarihlerinde Selçuklu Belediyesinin ev sahipliğinde Konya’dan başlıyor.

Geleneksel hale getirilen Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmalarında yurdun çeşitli illerinde görev yapan Kültür sanat muhabirleri Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir araya gelecek.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir “bu yıl projemizin başlangıç tarihi Ramazan ayına geldiği için, ruhuna uygun olacağını düşündüğümüz Konya ilimizden start vermek istedik. Bilindiği gibi Konya ilimiz tarihi değerlerinin yanı sıra Mevlana şehri olması hasabiyle de maneviyatı yüksek bir ilimizdir. Biz Kültür sanat muhabirlerinin de bu projede ki amacı gittiğimiz ilin tarihi ve kültürel değerlerini anlatmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturabilmektir. 9 Nisan tarihinde Konya Selçuklu’da açılış toplantımızı yapacağız ve Kültür sanat muhabirleri ile birlikte 2 gün boyunca Konya’da çeşitli gezi ve incelemelerde bulunacağız. İnanıyorum ki Kültür sanat muhabirleri arkadaşlarımız Konya’ya bir başka gözle bakıp bir farkındalık oluşturacaklardır” dedi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ DESTEĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmalarının bu yıl 3.sünün yapılması hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Gökdemir “Burada Kültür ve Turizm Bakanlığının projeyi destekliyor olması ve üçüncüsünü yaptığımız için artık benimsemiş olması bize ayrı bir güç katıyor. Bu manada Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a Turizmi 81 vilayete yayma çabalarında gösterdikleri gayretlerinden ve bizim projemiz gibi projelere destek olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA VE KALKAN’A TEŞEKKÜR

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmalarının ilk etkinliğin yapılacağı Konya’da ev sahipliği yapan ve proje ile yakından ilgilenen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya ve ulaşımda desteğine katkı sağlayan Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan’a da teşekkürlerini ileten Gökdemir, Ramazan ayından sonra sırasıyla Adana, Muğla ve Kastamonu illerinde Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmalarına devam edeceklerini belirtti.

08 Nis 2022 - 21:20 - Kültür-Sanat