Semih Aktekin Proje İntihali ile Meslekten Alınacak mı?

CT Haber TV ekranlarının değişmez programı Can'lı Gündem'de bu hafta birçok farklı konu değerlendirilirken NEVÜ Rektörü Semik Aktekin'in proje intihali de masaya yatırıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

CT Haber TV ekranlarının değişmez programı Can'lı Gündem'de bu hafta birçok farklı konu değerlendirilirken NEVÜ Rektörü Semik Aktekin'in proje intihali de masaya yatırıldı.

Yapılan canlı yayında çeşitli konulara değinilirken, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin'in Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev yapan bir akademisyenin kitabından intihal ederek bir Avrupa Birliği projesi yaptığı ve bu projeden 151.679 Euro ödenek aldığı konuşuldu.

"Cumhuriyet Savcılarının ve YÖK'ün Gereğini Yapması Gerekiyor"

CHP Nevşehir İl Genel Sekreteri Tayfun Ceyhan, Can'lı Gündem programında ekrana gelen görüntüleri inceleyerek, "Şimdi tabii bizim bu konuda sizin gösterdiğiniz bu görsellere göre bu intihaldir biliyorsunuz." deyip Cumhuriyet Savcılarını ve YÖK'ü göreve çağırdı.

YÖK kalkmadan bu gibi durumlarda düzelme olmayacağını söyleyen Ceyhan, "Bu bataklığı mı kurutalım, sivrisinekle mi uğraşalım? Bataklığı kurutmak zorundayız." diyerek kesin konuştu.

"Biz Bunları Zaten Daha Önce Yazmıştık"

Türk Eğitim- Sen yaptığı anketle CT Haber'in Rektör Semih Aktekin hakkında yaptığı haberleri doğruladığını belirten Gezeteci Can Taşkın, "Biz bunları zaten daha önce yazmıştık." diyerek iddialarının doğruluğunu vurguladı.
CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın Tele1'e verdiği röportajı da ekranlara taşıyan Gazeteci Taşkın, Vekil'in sözlerini tekrarladı; 'Önceki Rektör Fetöcü idi ama bu iyi. Hacıbektaş Belediye Başkanı da bu Rektör için iyi dedi.'

Hacıbektaş Belediye Başkanı Semih Aktekin için neden iyi dedi? Konunun detayları için aşağıdaki program kesitini izleyebilirsiniz:

Programın tamamını izlemek için bu linke tıklayınız...

08 Nis 2022 - 20:16 - Gündem