Vali Becel Polis Haftasını Kutladı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Polis Haftası nedeniyle bir Mesaj yayımladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Polis Haftası nedeniyle bir Mesaj yayımladı.

Vali Becel mesajında;

"Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü Kanunlardan, desteğini de halktan alan, Türk Polis Teşkilatı'mızın 177. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, Ülke genelinde huzurun sağlanmasında, asayişin temininde, suç ve suçluyla mücadelede büyük başarılara imza atmaktadır.

Dün olduğu gibi bugün de büyük fedakârlık, cesaret ve yüksek vazife bilinci içerisinde, günümüzün gerektirdiği yeniliklere adapte olarak kendini geliştiren ve son teknolojiyi kullanarak, terörle mücadele başta olmak üzere ortaya koyduğu üstün başarılarla hepimizi gururlandıran Türk Polisi, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da tüm dünyada takdir toplamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı mensuplarımızın gününü kutluyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum" dedi.

08 Nis 2022 - 15:49 - Gündem