CHP Nevşehir İl Başkanı Gülmez Acıgöl'de Neden Faal Olamadıklarını Açıkladı

Ramazan ayına özel program CT ile Yüz Yüze her hafta Salı günü saat 21.00'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanırken birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan ayına özel program CT ile Yüz Yüze her hafta Salı günü saat 21.00'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanırken birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

CT ile Yüz Yüze programının bu haftaki konuğu CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez olurken, programda çeşitli konulara değinildi.

Program moderatörü Can Taşkın, CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'e birtakım sorular sorarak cevaplar istedi.
Can Taşkın'ın kendisine yönelttiği, "Peki Başkanım ilçelerde teşkilatlanmanız var. En çok zorlandığınız ilçe neresi? Şöyle söyleyecek olursak bugün ilçelere baktığımızda en çok oyu AK Parti'nin aldığı yer Acıgöl. Acıgöl ilçesinde CHP ne durumda?" sorularına cevap veren Başkan Gülmez, "Acıgöl ilçemizde CHP maalesef istediğimiz gibi değil. Cumhuriyet Halk Partisine üye olan arkadaşlarımız tabii ki Acıgöl ilçemizde var. Yönetim kurulumuz var, kadın kollarımız var ancak istenilen sayıda değil. Diğer ilçelere göre değerlendirecek olursak bir Avanos ile Acıgöl'ü kıyaslayamayız.

"Siyasette egemen olan güçler; tarikatlar ve cemaatler"

Bugün Nevşehir'de en büyük sorun nedir biliyor musunuz. Siyasette egemen olan güçler; tarikatlar ve cemaatler. Bu Acıgöl'de daha çok gündeme geliyor. Şöyle örnek vereyim bir de Acıgöl, İstanbul ile sürekli olarak ilişki içinde. İstanbul ile ilişki içinde olduğu için fakir vatandaşlarımıza, özellikle yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza Acıgöl'den İstanbul'da olan belli zenginler var onlar sürekli olarak yardım yapıyorlar. Doğal olarak da siyasi olarak da bu insanları etkiliyorlar, Acıgöl gerçekten bizim için zor bir bölge." dedi.

'Başkanım gerçekten zor bir bölgeymiş"

Nevşehir'e CHP'li 30 milletvekilinin ziyarete gelişinde yaşadıklarını anlatan Başkan Gülmez, "Hatta biliyorsunuz biz son olarak genel başkanımız burayı ziyaret ettikten sonra 30 tane milletvekili getirdik. 30 milletvekilinin 6 tanesini Acıgöl'e görevlendirdik. 'Gidin Orada çalışın diye ve Karapınar'a 3 milletvekili gitti. Karapınar'a gittiği zaman milletvekillerimiz, orada gördükleri halkın yapısını ve manzarayı anlatırken aynen şunu dediler; 'Başkanım gerçekten zor bir bölgeymiş size hak veriyoruz.' dediler. Ben giderken dedim ki kendilerine, 'Zor bir bölgeye gidiyorsunuz ona göre davranın, halkı anlayışla karşılayın.' dedim. Onlar da tabii herhangi bir olaya meydan vermeden, halkı dinleyerek, halkın sorunlarını çözüm bulabilmek için gitmişlerdi ama maalesef orada milletvekillerimize karşı hoş bir davranış sergilemedi Karapınarlılar." diyerek diğer illerden gelen vekillerin Karapınar'ı zor bölge olarak tanımladığını söyledi.

"Acıgöl; Bir Avanos değil, bir Hacıbektaş, Ürgüp değil"

Acıgöl'ün çok farklı bir yer olduğunu bir kez daha yineleyen Gülmez, "Bir Avanos değil, bir Hacıbektaş, Ürgüp değil. Acıgöl daha farklı, hatta Acıgöl'e hemen hemen eşdeğer demeyeyim de bir tabaka daha üst seviyede olan bir Gülşehir var. Gülşehir köyleri özellikle (merkez demiyorum), belli köylerinde de gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi'nin üye sayısı yeterli değil." dedi.

CT Haber Genel Yayın Yönetmeni Can Taşkın'ın, "Bu anlatılamadığından mı? Mesela Acıgöl'ü konuşuyoruz. Acıgöl AK Parti'den önce CHP'nin kalesi olan bir yerdi. Şimdi öyle bir örnek veriyoruz ki; CHP'de iken AK Parti'ye geçiyor ve AK Parti'ye geçtikten sonra 'Orada CHP'li milletvekilleri sıkıntılar yaşıyor.' diyorsunuz. Böyle olması da bir irdeleme noktası değil mi? Ne hata yapılmış, ne eksiklikler var? diye bakıyor musunuz?" sorusu üzerine konuşan Başkan, "Vallahi inceliyoruz. Ancak şunu söyleyeyim Acıgöl'de yönetim kurulundaki arkadaşlarımız olsun, ilçe başkanımız olsun, yıllardan beri bu işi devam ettiriyorlar. Gerçekten saygın kişiler hata yapacak kişiler değiller, toplumun birtakım değer yargılarına karşı da saygılı kişiler. Öyle hani toplumun dışladığı kişiler değil. Ancak biraz önce de söylediğim gibi Türkiye'de biliyorsunuz demokrasi diyoruz, adalet diyoruz, insan haklarından bahsediyoruz falan ama bütün bunların önünde bence her şeyden önce din ve siyaset dilinin kullanılması Türkiye'yi apayrı bir noktaya getirmiştir. Kim ne derse desin, biliyorsunuz bugün AKP'li argümanı din üzerine tamamen. Siyaset değil din üzerine, bu şekilde de gidiyor." AK Parti hükümetinin dini siyaset için kullandığını söyledi.

07 Nis 2022 - 20:51 - Siyaset