Emniyet Müdürü Mehmet Artunay Polis Haftasını Kutladı

Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 177. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 177. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, "Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 177. Yılı Kutlu Olsun."

Türk Polis Teşkilatımızın 177. yılını kutlamakta olduğumuz bugünde, Polisimiz, Kahramanlık, Fedakarlık ve başarılarıyla milletimizin engin sevgi ve güvenini kazanmanın onur ve gururunu yaşamaktadır." diyerek sözlerine başlarken,

Kurulduğu 10 Nisan 1845 yılından itibaren sürekli değişen ve gelişen dünya koşullarına uygun olarak, hızlı bir şekilde kendini yenileyen ve geliştiren teşkilatın, başarılarıyla halkın gönlünde haklı bir yer edindiğini belirtti.

"Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir de huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı özverili görev anlayışıyla yerine getirmekteyiz. Bugüne kadar birlikte yaptığımız çalışmalarla halkın sevgi, güven ve desteğini aldık. Bundan sonra da yapacağımız hizmetlerde insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, aynı anlayış ve özveriyle görevlerimizi sürdüreceğiz." diye konuşan Emniyet Müdürü, "Bu vesileyle teşkilatımızın 177. yılında kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazileri, emeklilerimizi minnetle anarken, tüm meslektaşlarımın eş ve çocuklarının kuruluş yıldönümünü kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum." dedi.

07 Nis 2022 - 13:32 - Gündem