Çiftçi Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce kış döneminde İl ve İlçe Müdürlüklerince Nevşehir genelinde Köy ve Kasabalarda Çiftçi Eğitim ve Yayım çalışmaları gerçekleşti.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce kış döneminde İl ve İlçe Müdürlüklerince Nevşehir genelinde Köy ve Kasabalarda Çiftçi Eğitim ve Yayım çalışmaları gerçekleşti.

Bu kapsamda Tarım, Hayvancılık ve faaliyetleri ile ilgili 4.500 kişinin katılımıyla 41 Konuda 229 eğitim faaliyeti ve 5 demonstrasyon faaliyeti gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş; “Erişilebilir ve sürdürülebilir tarımsal ürün arzını sağlamak, Ulusal ve Uluslararası alanda rekabet gücü yüksek tarım sektörü oluşturmak, çiftçilerimizin bilgi ve becerilerini artırarak gelir seviyelerini ve üretimde ürün artışını, ürün kalitesi ve standardını yükseltmek amacıyla İl Müdürlüğü olarak hazırlanan Eğitim ve Yayım programının uygulanmasına yönelik çalışmaların sürdürüyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığının günümüz koşullarına göre stratejiler belirleyerek üreticilere her koşulda bilgi iletmeye çalıştığını sözlerine eklerken pandemi döneminde kurulan Tarım Orman Akademisi sistemi ile uzaktan eğitim çalışmalarının yürütülmeye çalışıldığını ve sistemin aktif olarak uzaktan üreticiler dahil olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya çalışıldığını söyledi.

Eğitim ve Yayım faaliyetleri kapsamında görsel çalışmaların ve demonstrasyonların da önemli ve etkin bir şekilde kullanılmasına yönelik bölgemize uygun proje ve çalışmalara da yoğunlaşıldığı belirten İl Müdürü Özgür Memiş ihtiyaçların zamanında karşılanmasına olan hassasiyetle üreticilerin ihtiyaç duydukları her konuda talep etmeleri halinde uzman personel ile teknik desteğe hazır olduklarını ve üreten, alın teri döken çiftçilerin yanında olduklarını bildirdi.

07 Nis 2022 - 10:21 - Gündem