Millet İttifakı Ne Alemde?  

Zamanında yapılması halinde 2023 yılı Haziran ayında yapılması beklenen genel seçimlerde 6 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Millet İttifakı'nın Nevşehir'deki durumu merak konusu.  

NEVŞEHİR(MHA) Zamanında yapılması halinde 2023 yılı Haziran ayında yapılması beklenen genel seçimlerde 6 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Millet İttifakı'nın Nevşehir'deki durumu merak konusu.  

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek ve Deva Partilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Millet İttifakının özellikle meclisten geçerek yasalaşan yeni seçim kanunuyla birlikte akıbeti de merak konusu haline geldi.  

Geçtiğimiz aylarda CHP İl Başkanı Kamil Gülmez'in başkanlığında İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Demokrat Parti İl Başkanı Murat Kul ve Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Yasakçı bir araya gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtlamışlar ve neden bu birlikteliğin Ülke açısından önemli olduğuna dair de açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu toplantı da ayrıca her ay bir partinin başkanlığında söz konusu toplantıların süreceği de açıklanmıştı.  

Aradan geçen zamana rağmen İYİ Parti il başkanlığının önderliğinde yapılması planlanan toplantının yapılıp yapılmayacağı, ittifakın seçim yasasından etkilenip etkilenmeyeceği sorusu henüz yanıtlanabilmiş değil.  

CT Haber TV stüdyolarında CT ile Yüz Yüze programına dün akşam konuk olan Nevşehir CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, ittifak yemeğinin ve buluşmasının Ramazandan sonrası olacağını açıkladı. 

06 Nis 2022 - 10:21 - Siyaset