Ortahisar Belediyesi Göremespor Kulübünden Önemli Açıklama

Nevşehir Belediye Spor alt kategorilerinin elit lige katılmak yerine yerel lige katılacağı belirtilmesi sonra açıklama geldi

Nevşehir Belediye Spor alt kategorilerinin elit lige katılmak yerine yerel lige katılacağı belirtilmesi sonra açıklama geldi

''Ortahisar Belediyesi Göremespor Kulübü konu hakkında yaptığı açıklamada ; Nevşehirspor hepimizin takımı, şehrimizin takımı alt kategorilerde Elit Akademi liginde oynamaları gerekirken yerel lige katılıp kısıtlı bütçelerle gençlerimize spor alışkanlığı kazandırmamıza karşı orantısız ve dengesiz bir güç olmasından gençlerimizin hevesini kırıp bizlere zarar vermektedir.

Bu şekilde ne bizlere ne de kendi yetiştirdikleri gençlere bir faydası olur. 3 Lig takımının rakibi Ortahisar , Derinkuyu , Ürgüp vb değil 3. Lig takımlarının katıldığı Elit Akademi ligindeki takımlardır.

Bizler yerel takımlar olarak kendi bütçemiz ve hamurumuzla yoğurulurken kat kat üstün profesyonel takımla aynı ligde mücadele etmemiz imkansızdır. Nevşehirsporumuzun alt kategorilerini Elit lige katılmaları konusunda davette bulunuyor. Bugünden itibaren Nevşehir Belediyesporla hiçbir alt ligi maçına çıkmayacağımızı beyan edip tüm kamuoyuna saygılarımızı sunarız'' denildi.

03 Nis 2022 - 02:15 - Spor